godz. 12.00 – suma;

w dni powszednie zgodnie z ogłoszeniami, zwykle pn.-pt. – godz.18.00, sob. – godz. 09.00

Poniedziałek-czwartek po Mszy św.

Biuro cmentarza czynne w środy w godz. 15.00 – 16.30. Sprawami związanymi cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Październik 2019

1. „Nie bój się mała trzódko” (Łk 12,32). Dzisiejsza Ewangelia otwiera nam nowe horyzonty na nasze bycie jako chrześcijanie liczebnie i wewnętrznie „małymi”. Uznanie tego faktu oczyszcza naszą postawę z arogancji i pychy, kieruje naszą uwagę ku Bogu, który swoim miłosierdziem pomaga powstawać z upadku. Odkrywanie piękna Boga i wielkości Jego miłości rodzi zaangażowanie połączone z troską o formację ludzką i duchową, aby dorastać do bycia prawdziwymi uczniami Jezusa. W tym sensie świadomość naszej małości jest też źródłem nadziei na nowy rozmach misjonarski. „Bo gdzie jest skarb wasz, tam będzie i serce wasze” (Łk 12,34). Gdzie jest mój skarb i to co uważam za cenne? Jak możemy przyczyniać się do zmiany klimatu jaki panuje w naszej wspólnocie, aby było w niej więcej pragnienia miłości, dobra, lepszego świata?

2. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, w czwartek 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych. Ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczone są na prace konserwatorskie w Katedrze Włocławskiej.

3. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Za wszystkie ofiary na rzecz naszej wspólnoty serdeczne Bóg zapłać!

4. We wtorek rozpoczynamy prace konserwacyjne dzwonnicy (czyszczenie i malowanie) . Chętnych do pomocy przy budowaniu rusztowania, czyszczenia konstrukcji i malowania zapraszamy na godz. 09.00. Osobą koordynującą prace będzie p. Roman Rosiński – z nim można uzgodnić ewentualną formę pomocy.

5. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W przyszły poniedziałek 19 sierpnia o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, na które zapraszamy także Panie i Panów Sołtysów. Główny temat to obchody 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz Rocznica Poświęcenia Kościoła Parafialnego i dożynki parafialne.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w kościele i na cmentarzu parafialnym śp. Helenę Ostrowską z Wieńca i śp. Mariannę Wieluńską z Wieńca. Wieczny odpoczynek…