Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Niedziela 1 września 2019 r. – Kościół Parafialny w Wieńcu

godz. 09.00 – wprowadzenie historyczne ks. prałata dr. hab. Wojciecha Frątczaka, wikariusza generalnego Diecezji

godz. 09.15 – Msza św. w intencji Ojczyzny i Jej Poległych Obrońców

godz. 10.00 – uroczysty przemarsz na Cmentarz Parafialny, modlitwa i złożenie kwiatów na grobie poległych

Zapraszamy do Wieńca na gminne i parafialne obchody 80. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Teren naszej parafii na wysokości Wieńca i Nowego Młyna 10 września 1939 roku był miejscem zaciętych walk osłonowych dla bitwy nad Bzurą prowadzonych przez 22. pp z oddziałami niemieckiej 50 DP. Niemcy zajęli Wieniec i most na Zgłowiączce w Nowym Młynie ok. godz. 17.00. Wieczorem polski odwód w postaci 23. pp odbił Nowy Młyn. W nocy polskie oddziały skróciły front przechodząc na nowe pozycje obronne. Straty po stronie polskiej były bardzo duże. W praktyce pierwszy batalion 22. pp przestał istnieć. Ciała poległych żołnierzy spoczywają na naszym cmentarzu parafialnym. W akcie zemsty za bohaterski opór żołnierzy polskich półtora roku później, 4 marca 1941 r., Niemcy wysadzili w powietrze kościół parafialny, a gruz aż do fundamentów został wywieziony i użyty na utwardzenie drogi w Dziadowie. Drogi, z której mieszkańcy nie chcieli korzystać, woląc grząść w błocie niż deptać pozostałości domu Bożego. Modląc się za poległych Obrońców Ojczyzny potwierdzamy także naszą własną tożsamość, wyznajemy miłość do Polski i do Chrystusa, odnawiamy współodpowiedzialność za nasze wspólne dziedzictwo.

Ojczyzna – kiedy myślę – wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam,

Mówi mi o tym serce, jakby ukryta granica,

Która ze mnie przebiega ku innym,

Aby wszystkich ogarnąć w przeszłość dawniejszą niż każdy z nas:

Z niej się wyłaniam…

Gdy myślę Ojczyzna –

By zamknąć ją w sobie jak skarb.

Pytam wciąż, jak go pomnożyć,

Jak poszerzyć tę przestrzeń,

Którą wypełnia.

(Karol Wojtyła, Myśląc Ojczyzna)

 

Modlitwa za poległych żołnierzy

Panie, Boże Wszechmogący, polecam Twemu miłosierdziu dusze naszych poległych żołnierzy, którzy oddali swe życie w obronie drogiej Ojczyzny i przelali swoją krew w obronie nie tylko naszego kraju, ale i Wiary świętej.

O Boże, niech to ich męczeństwo poniesione w obronie Wiary i Ojczyzny uwolni ich dusze z czyśćca i wyjedna wieczną nagrodę w niebie.

Błagam Cię o to przez Mękę i Śmierć naszego Zbawiciela, przez Jego Najświętsze Serce, przez przyczynę i zasługi Jego Niepokalanej Matki oraz świętych Patronów i Patronek naszego Narodu. Amen.