Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

grudzień 2021
P W Ś C P S N
« lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa przeszliśmy w procesji z Najświętszym Sakramentem przez dużą część naszej parafii. Przygotowania i sama procesja wyzwoliła u wielu dużo entuzjazmu, współdziałania i radości. U innych spotkała się z obojętnością, podobnie jak to miało miejsce za ziemskiego życia Jezusa. Większość, których spotykał Jezus przemierzając drogi Izraela była skupiona na sobie. Bóg dla nich nie istniał, a sprawy duchowe nie miały żadnego znaczenia. Jezus jednak znał ich serce. Ustanowiony przez Niego Kościół, nowy lud kapłański jest miejscem spotkania Boga z ludźmi, mostem prowadzącym ze śmierci duchowej do nowego życia. Każdy ochrzczony jest powołany do bycia narzędziem w ręku Boga dla uświęcenia tej cząstki ziemi, na której żyje, do pomocy tym, którzy osłabli w wierze, aby mogli się podnieść i odnaleźć na nowo żar, który Pan pragnie wlać w ich serca. „Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie” (Mt 10,7).  Jak często dziękujesz Bogu za Kościół, za chrzest i za otrzymaną łaskę wiary oraz za dar zbawienia? Czy chcesz przyjąć zaproszenie Jezusa i być Jego apostołem w środowisku, w którym żyjesz?

2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i obchód uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii: Radzie Parafialnej, osobom, które z takim entuzjazmem przygotowały ołtarze i udekorowały trasę procesji oraz własne domy i obejścia także poza trasą procesji, liturgicznej służbie ołtarza, asyście i dzieciom – szczególnie reprezentacji dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych, strażakom, kołu Żywego Różańca, pani organistce, paniom katechetkom, panu Grzegorzowi i pani Ewelinie, fotografom, Zespołowi Muzycznemu „Cantare”, osobom, które towarzyszyły nam samochodami, stanowiąc zaplecze techniczne procesji i tym, które podwiozły innych swoimi samochodami po zakończeniu procesji oraz tym, które zatroszczyły się o wodę przy poszczególnych ołtarzach i przygotowały poczęstunek przy ostatnim ołtarzu na Bachórce,  wszystkim, którzy wzięli udział w procesji lub towarzyszyli nam duchowo.

3. Dziś trzecia niedziela miesiąca – dzień specjalnej zbiórki na potrzeby parafii. Za wszystkie ofiary serdeczne „Bóg zapłać”.

4. Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. Dziś na zakończenie Mszy Św. o godz. 11.00 i w czwartek o godz. 17.30 – procesja wokół kościoła. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków ziół i kwiatów oraz poczęstunek dla asysty.

5. Od poniedziałku do piątku rano będziemy gościć ks. Krzysztofa Skwierczyńskiego – Ojca Duchownego Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach wraz z grupą kleryków. Ks. Krzysztof był naszym przewodnikiem w czasie majowej pielgrzymki na Podlasie, podczas której korzystaliśmy z gościny w Domu Rekolekcyjnym przy Seminarium Siedleckim. Nasi goście będą uczestniczyli w naszej liturgii parafialnej w poniedziałek oraz na zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek. Msza św. w poniedziałek o godz. 18.00 i nabożeństwo czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a po jego zakończeniu grill przed plebanią.

6. W środę dodatkowa Msza św. za parafian o godz. 18.00 i ostatnie przed wakacjami spotkanie Rady Parafialnej.

7. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

8. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

9. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością. 

10. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Msza św. dziękczynna za wszelkie dobro otrzymane podczas tego czasu oraz o dobre przeżycie wakacji w przyszłą niedzielę o godz. 13.00.

11. Od początku lipca aż do końca sierpnia Msze św. w niedziele i uroczystości o godz. 09.00 i 12.00. Msza św. dla rodzin z dziećmi o godz. 13.00 wróci we wrześniu.

12. Zapowiedzi. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

  • Magdalena Kinga Skrok, panna, par. Chrystusa Króla w Świnoujściu – Michał Jabłoński, kaw., Wieniec-Zalesie, ul. Zdrojowa, par. tut.
  • Aneta Ewelina Łabieniec, panna, Wieniec, ul. Akacjowa – Łukasz Sławomir Maroszek, kaw., par. św. Maksymiliana, Gorzów Wlkp.

13. W tym tygodniu pożegnaliśmy w kościele i na cmentarzu parafialnym śp. Józefa Czynalczewskiego z Brześcia Kuj. (dawnego mieszkańca Wieńca) i śp. Rafała Jana Koca z Włocławka. W czwartek zmarła w wyniku obrażeń w wypadku śp. Danuta Bilicka z Machnacza. Pogrzeb odbędzie się w piątek o godz. 15.00. Najbliższym składamy kondolencje, a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.