Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

 1. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej jest dla nas zachętą, abyśmy byli zaczynem jedności, pocieszenia i miłosierdzia. Sercem Boga i sercem człowieka jest relacja, więź komunii. Tajemnica Trójcy Najświętszej jest zwierciadłem, w którym możemy zobaczyć głębię naszego serca i ostateczny sens wszechświata. „Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”. Ze swojej wielkiej miłości do nas Ojciec posłał swojego Syna Jezusa, aby nas odkupił. Przez Jego Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie otrzymaliśmy Ducha Świętego. Prawdziwa Miłość Boga została rozlana w naszych sercach. Co jest przyczyną słabości, zepsucia czy nawet zerwania naszych relacji? Jak Trójca Święta pomaga nam odkryć prawdziwe więzi?

2. Dziś, we Włocławku odbędzie się „Marsz dla Życia i Rodziny”. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Stanisława o godz. 15.00, następnie od godz. 16.00 rozpocznie się przemarsz ulicami: Wiejską i Zbiegniewskiej do parafii św. Maksymiliana. Tam około 17.00 rozpocznie się piknik rodzinny. Zakończenie o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.

3. W najbliższy czwartek, 15 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwaną Bożym Ciałem. Jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej, a biorąc w tym dniu udział w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Ukazujmy wszystkim Chrystusa swoim świadectwem życia: swoją jednością, radosną wiarą i dobrocią!
Msza Święta o godz. 08.30 i uroczysta procesja. Zapraszam asystę, strażaków, dzieci do sypania kwiatków – szczególne zaproszenie kieruję do dzieci które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej i przystąpią do Komunii Świętej Rocznicowej. Zbiórka ministrantów o godz. 07.45. Trasa procesji: ulica Parkowa, przez Polówkę, Wolicę aż do Bachórki. Długość trasy procesji – 5 km. Ołtarze: I – przy ul. Parkowej 54 (przygotowuje Wieniec po tej stronie Zgłowiączki), II – przy ul. Sadowej (przygotowuje Gustorzyn i Jaranówek), III – przy kapliczce na Polówce (przygotowuje Polówka, Wolica i Nowy Młyn), IV – na Bachórce (przygotowuje Bachórka). Bezpośrednio po zakończeniu procesji i uroczystym błogosławieństwie, Msza Św. polowa przy przy czwartym ołtarzu na Bachórce. Wszystkim, którzy dojdą do ostatniego ołtarza zapewniamy transport do kościoła. Oprawę muzyczną uroczystości wraz z naszą Panią Organistką zapewni Zespół „Cantare”, którego członkowie należą do Orkiestry Dętej OSP w Wagańcu. Zachęcam do udekorowania naszych okien, balkonów i domów – nie tylko na trasie procesji, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary.

4. Jako dopełnienie uroczystość Bożego Ciała, o godzinie 20.00, w Parku im. Henryka Sienkiewicza we Włocławku odbędzie się koncert Uwielbienie. Wstęp wolny.

5. W oktawie Bożego Ciała procesje w niedzielę 18 czerwca po sumie o godz. 11.00 i w czwartek 22 czerwca na zakończenie oktawy o godz. 17.30.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość Komunii Świętej Rocznicowej. Rodziców i dzieci przystępujące do niej zapraszamy jutro w poniedziałek o godz. 16.40 na spotkanie od kościoła. Spowiedź w piątek od godz. 16.45.

7. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjnej w naszej parafii.

8. Jutro nie ma wystawienia Najświętszego Sakramentu ani spotkania biblijnego. Zapraszamy natomiast na godz. 19.00 do „Multikina” na zorganizowany przez Świetlicę „Trampolina” przy Parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku film „Teraz i w godzinę śmierci”. Jest to dokumentalny obraz Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka, traktujący o potędze modlitwy różańcowej. Bilety w cenie 13 zł. Zapisy dziś po Mszach św. w zakrystii. Osoby dysponujące wolnymi miejscami w samochodzie proszę o zabranie ze sobą osób nie dysponujących własnymi środkami transportu – można zgłaszać taką gotowość wraz z zapisem na film.

9. Z przykrością informuję o kolejnych zgłoszeniach kradzieży kwiatów i zniczy z grobów na cmentarzu parafialnym. Proszę o zainteresowanie się tym, co dzieje się przy innych grobach podczas naszych odwiedzin mogił naszych bliskich. Jednocześnie warto rozważyć czy potrzeba aż takiego przystrojenia nagrobków i czy pozostaje ona w harmonii z naszą troską o ich życie wieczne, która wyraża się poprzez modlitwę, uczynki miłosierdzia i wyrzeczenia ofiarowane w ich intencji.

10. Zapowiedzi. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

  • Magdalena Kinga Skrok, panna, par. Chrystusa Króla w Świnoujściu – Michał Jabłoński, kaw., Wieniec-Zalesie, ul. Zdrojowa, par. tut.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ludwika Szczapińskiego z Kątów. Pogrzeb odbył się w czwartek. Najbliższym składamy kondolencje, a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.