Ziemia Święta 2018

13.00 - z udziałem dzieci
(w lipcu i sierpniu:
09.00 i 12.00 - suma);

Biuro parafialne czynne od wtorku do piątku po Mszy św. o godz. 17.30.

Biuro cmentarza czynne w środy w godz. 15.00 – 17.00 i w soboty w godz. 09.30 -11.00. Sprawami związanymi cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 665 402 253.

« Paź

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywana w Polsce Zielonymi Świątkami, jest szczytem i zakończeniem okresu Wielkanocy. Obietnica Zmartwychwstałego Pana wstępującego do nieba zostaje wypełniona przez Zesłanie Ducha Świętego. On uzdalnia uczniów do głoszenia Dobrej Nowiny Jezusa i daje początek Kościołowi. Do jakiej konkretnej misji posyła mnie Duch Święty? Jak mogę stać się narzędziem przebaczenia w naszym mściwym świecie?

2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Dziś do puszek zbieramy ofiary na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. W poniedziałek, 5 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Nie będzie w tym dniu adoracji i spotkania biblijnego, ale po Mszy św. o godz. 17.30 zapraszam na plebanię na spotkanie z naszymi gośćmi z Hiszpanii. Ks. Agustin Perez jest proboszczem a jego towarzysz członkiem Parafialnej Rady Ekonomicznej parafii w Dolores (Alicante). Jest to wyjątkowa okazja, aby poznać jak funkcjonuje Kościół w dużo trudniejszej niż nasza sytuacji oraz podzielić się naszym doświadczeniem ewangelizacji.

4. W tym tygodniu, w czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmujemy 10 diakonów naszej diecezji, którzy dziś otrzymają święcenia kapłańskie.

5. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. We Włocławku w tym dniu odbędzie się „Marsz dla Życia i Rodziny”. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Stanisława o godz. 15.00, następnie od godz. 16.00 rozpocznie się przemarsz ulicami: Wiejską i Zbiegniewskiej do parafii św. Maksymiliana. Tam około 17.00 rozpocznie się piknik rodzinny. Zakończenie całości o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.

6. Zespół Szkół Katolickich im. ks. J. Długosza ogłasza nabór do placówek oświatowych prowadzonych przez ten Zespół, czyli: Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem”, Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Liceum Ogólnokształcącego. Bliższe informacje w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.

7. W dniach 10-11 czerwca w Zarzeczewie odbędzie się IX Zlot VW Garbusów – zaprasza firma Hani, która wielokrotnie udostępniała nam środki transportu na preferencyjnych warunkach.

8. Zapowiedzi. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Karolina Gerba, panna, Wieniec, ul. Akacjowa, par. tut. – Tomasz Jan Górecki, kaw., Kraków, par. Dobrego Pasterza.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Lesława Jąkalskiego. Pogrzeb odbył się w czwartek. Najbliższym składamy kondolencje, a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.