Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywana w Polsce Zielonymi Świątkami, jest szczytem i zakończeniem okresu Wielkanocy. Obietnica Zmartwychwstałego Pana wstępującego do nieba zostaje wypełniona przez Zesłanie Ducha Świętego. On uzdalnia uczniów do głoszenia Dobrej Nowiny Jezusa i daje początek Kościołowi. Do jakiej konkretnej misji posyła mnie Duch Święty? Jak mogę stać się narzędziem przebaczenia w naszym mściwym świecie?

2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Dziś do puszek zbieramy ofiary na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. W poniedziałek, 5 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Nie będzie w tym dniu adoracji i spotkania biblijnego, ale po Mszy św. o godz. 17.30 zapraszam na plebanię na spotkanie z naszymi gośćmi z Hiszpanii. Ks. Agustin Perez jest proboszczem a jego towarzysz członkiem Parafialnej Rady Ekonomicznej parafii w Dolores (Alicante). Jest to wyjątkowa okazja, aby poznać jak funkcjonuje Kościół w dużo trudniejszej niż nasza sytuacji oraz podzielić się naszym doświadczeniem ewangelizacji.

4. W tym tygodniu, w czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmujemy 10 diakonów naszej diecezji, którzy dziś otrzymają święcenia kapłańskie.

5. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. We Włocławku w tym dniu odbędzie się „Marsz dla Życia i Rodziny”. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Stanisława o godz. 15.00, następnie od godz. 16.00 rozpocznie się przemarsz ulicami: Wiejską i Zbiegniewskiej do parafii św. Maksymiliana. Tam około 17.00 rozpocznie się piknik rodzinny. Zakończenie całości o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.

6. Zespół Szkół Katolickich im. ks. J. Długosza ogłasza nabór do placówek oświatowych prowadzonych przez ten Zespół, czyli: Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem”, Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Liceum Ogólnokształcącego. Bliższe informacje w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.

7. W dniach 10-11 czerwca w Zarzeczewie odbędzie się IX Zlot VW Garbusów – zaprasza firma Hani, która wielokrotnie udostępniała nam środki transportu na preferencyjnych warunkach.

8. Zapowiedzi. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Karolina Gerba, panna, Wieniec, ul. Akacjowa, par. tut. – Tomasz Jan Górecki, kaw., Kraków, par. Dobrego Pasterza.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Lesława Jąkalskiego. Pogrzeb odbył się w czwartek. Najbliższym składamy kondolencje, a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.