Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

grudzień 2021
P W Ś C P S N
« lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Wiara wyzwala z lęku przed wypełnianiem naszej misji w świecie. W pierwszym czytaniu Jeremiasz w sytuacji bezpośredniego zagrożenia wyraził swoje zaufanie do Boga, potężnego obrońcy ubogich i prześladowanych. Pan Jezus w Ewangelii zapewnił nas, że Ojciec troszczy się o nas i w Jego rękach jesteśmy dużo bardziej bezpieczni niż nam się wydaje. „Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli” (Mt 10, 31). Źródłem naszej nadziei i życia jest „łaska i dar Boży, łaskawie udzielony przez jednego Człowieka, Jezusa Chrystusa” (Rz 5,15). Prowadzeni przez Ducha Świętego dawajmy świadectwo o Bogu w świecie pogrążonym w grzechu, ale odkupionym przez Jezusa. Paradoksalnie, wierność naszej misji chrześcijańskiej, stawiająca nas w sytuacji zagrożenia, jest źródłem naszego bezpieczeństwa. Niech nasza wiara i zaufanie do Boga nigdy nie słabną, zwłaszcza w tym pełnym wyzwań czasie. Jakie czynniki przyczyniają się do osłabienia wiary? Jak możemy pozostać skoncentrowani na Bogu w naszym codziennym życiu?

2. W czwartek zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała. Po Mszy św. i procesji odbył się, stający się powoli już tradycją, piknik dla asysty i wszystkich uczestników. Cieszę się, że są jeszcze wśród nas osoby i rodziny które trwają przy tradycji święcenia wianków z ziół, zbóż i kwiatów jako wyrazu wdzięczności dla Boga i modlitwy o to, aby  ziemia wolna od wszelkich klęsk żywiołowych wydała  obfite plony i pomyślnie przebiegły zbiory. Bardzo dziękuję wszystkim członkom asysty, służby liturgicznej, strażakom i wszystkim parafianom, którzy troszczą się o godną oprawę naszego wyjścia z Panem Jezusem ze świątyni i w ten sposób dają świadectwo wiary. Dziękuję także wszystkim, którzy upiekli ciasta i zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie pikniku, którego największą atrakcją nie tylko dla dzieci była w tym roku wata cukrowa na patyku. Przykro, że zabrakło tym razem większości należących do asysty gimnazjalistów z Wieńca, dla których szkoła w tym dniu zorganizowała wycieczkę do Warszawy. Gościliśmy za to kleryków z V roku z Wyższego Seminarium Duchownego z Siedlec wraz z ojcem duchownym ks. Krzysztofem Skwierczyńskim. Nasi goście korzystali z noclegu na plebani od poniedziałku do piątku, a w czwartek wzięli czynny udział w liturgii Mszy św. i procesji. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w ich godnym przyjęciu w naszej parafii.

3. Jutro, w poniedziałek Msza św. o godz. 18.00, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i adoracja do godz. 19.00. Po adoracji spotkanie biblijne na plebanii.

4. W czwartek 29 czerwca obchodzimy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msza św. w naszym kościele o godz. 17.30. Składane w tym dniu ofiary przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

5. Najbliższa sobota to Pierwsza Sobota Miesiąca. Od godz. 08.30 okazja do spowiedzi, a o godz. 09.00 Msza św. w intencji zmarłych i żywych członków Koła Żywego Różańca. 

6.  Bardzo dziękuję za złożone tydzień temu ofiary na tacę inwestycyjną na potrzeby parafii. Zebraliśmy 1178,07 zł. Dziękuję także nowożeńcom oraz nauczycielom za kwiaty do kościoła.

7. Cmentarz. W najbliższym czasie będziemy likwidować studnię w górnej części cmentarza, którą wielu pomimo nieustannych apeli używa jako śmietnik oraz robić odpływ wody. Kostki wokół grobów, które zachodzą na trylinkę i kolidują z inwestycją będą częściowo usuwane. 

8. Od początku lipca aż do końca sierpnia Msze św. w niedziele i uroczystości o godz. 09.00 i 12.00. Msza św. dla rodzin z dziećmi o godz. 13.00 wróci we wrześniu.

9. W tym tygodniu na miesiąc czasu wylatuję do Boliwii na zaproszenie tamtejszej Prowincji Misyjnej Franciszkanów. Wyjazd oprócz wypoczynku związany jest z wykładami dla tamtejszych kleryków franciszkańskich z filozofii kultury i dialogu kultura-wiara i serią konferencji w Boliwijskim Centrum Franciszkańskim w Cochabamba poświęconych „filozofii franciszkańskiej”. W trakcie mojego wyjazdu w parafii zastępować mnie będzie o. Tomasz Żychowicz OFM – tel.  535 400 040. Kancelaria parafialna w lipcu będzie nieczynna. Sprawy cmentarne lub pogrzebowe proszę zgłaszać do p. Grzegorza Kulińskiego – 665 402 253. W przypadku wezwania do osoby chorej proszę kontaktować się telefonicznie z o. Tomaszem lub ks. Maciejem Jasińskim, nowym proboszczem w Brzeziu – tel. 518 014 512

10. Zapowiedzi. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

  • Kinga Aneta Stasiak, panna – Jakub Budziszewski, kaw., oboje zamieszkali w Turowie, par. Lubraniec.
  • Aneta Ewelina Łabieniec, panna, Wieniec, ul. Akacjowa – Łukasz Sławomir Maroszek, kaw., par. św. Maksymiliana, Gorzów Wlkp.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy w kościele i na cmentarzu parafialnym śp. Stanisława Kłonowskiego z Machnacza, wieloletniego członka Rady Parafialnej, śp. Irenę Witkowską z Brzecia Kuj. (dawną mieszkankę Jaranówka) oraz śp. Danutę Bilicką z Machnacza. Najbliższym jeszcze raz składamy kondolencje, a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.