Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niegdyś niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku. Arcybiskup Antoni Julian Nowowiejski (1858-1941) – jeden z najwybitniejszych polskich liturgistów,  wyjaśnia ideę sięgającej XIII wieku tradycji zasłaniania krzyży i obrazów w następujący sposób: „zasłona ta była symbolem żalu i pokuty, jakim grzesznik oddać się powinien, aby mu wolno było znowu podnieść oczy na majestat Boski, którego oblicze nieprawościami swymi niejako sobie przysłonił; wyobraża także poniżenie Chrystusa, zakrywające chwałę Jego bóstwa i czyniące Go Żydom zgorszeniem a poganom głupstwem, aby w zmartwychwstaniu na kształt zasłony przedarte, objawiły ukrytą za nimi jasność i moc Boga Wcielonego”.

2. W dzisiejszej Ewangelii uczestniczymy w przejmującej scenie, w której złe intencje wrogów Jezusa stają się drogą przebaczenia dla osądzonej przez nich i prześladowanej kobiety. Jeszcze jest okazja, aby w wielkopostnym czasie stanąć w prawdzie przed Jezusem i zawierzając się Bożemu miłosierdziu, wejść na drogę nawrócenia.

3. Dziś przypada 3. rocznica wyboru papieża Franciszka. Z tej okazji ze szczególną czułością obejmijmy jego osobę i służbę naszą modlitwą.

4. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, natomiast w najbliższy piątek, 18 marca, na Drogę Krzyżową z Wieńca do Brzezia o godz. 16.00. Na jej zakończenie o godz. 18.00 Msza Św. z uroczystości odpustowej św. Józefa w kościele w Brzeziu. Pamiętajmy, że do 1985 roku stanowiliśmy jedną wspólnotę Kościoła. Zachęcam gorąco do udziału w tym organizowanym po raz pierwszy wspólnym przedsięwzięciu, a trud z tym związany ofiarujmy w naszych osobistych intencjach oraz za naszą parafię, zwłaszcza  w intencji wrześniowych Misji Ewangelizacyjnych.
Droga Krzyżowa w naszym kościele dla dzieci oraz osób starszych i chorych, które nie mogą wyruszyć z nami do Brzezia o godz. 15.30.

5.  W środę po Mszy Św. o godz. 17.30 zebranie Rady Parafialnej. Będziemy m.in. omawiać przygotowanie do liturgii Triduum Paschalnego.

6. W sobotę po Mszy Św. o godz. 17.30 spotkanie lektorów oraz wszystkich chętnych do czynnego zaangażowania w liturgię Triduum Paschalnego. Szczególnie zapraszam dawnych ministrantów, którzy w te najważniejsze dni roku liturgicznego gotowi byliby stanąć znów przy ołtarzu.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Msze Święte wyjątkowo o godz. 09.00 i 12.00. Msza Święta o godz. 12.00 rozpocznie się przed kaplicą na cmentarzu, gdzie wysłuchamy Ewangelii o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy, pobłogosławimy palmy i wyruszymy w uroczystej procesji do kościoła.  Dzieci prosimy, by tak jak w ubiegłym roku przebrały się w stroje przypominające te z czasów Jezusa i samodzielnie wykonały palmy. Osiołek już się szykuje, by wyruszyć w drogę razem z nami. Pół godziny przed Mszą Św. o godz. 09.00 i podczas Mszy Św. o godz. 12.00 będzie okazja do spowiedzi – przyjedzie ks. dr Michał Sadowski, któremu dziękujemy za dzisiejszą posługę w naszej wspólnocie. Podczas obu Mszy Świętych będziemy gościć znany nam już Zespół Emmanuel z Topólki z programem wielkopostnym. Po Mszy Świętej spotkanie dla rodziców dzieci przystępujących w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej oraz Komunii Świętej Rocznicowej.

8. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjno-remontowej. Bardzo dziękuję za ofiary złożone indywidualnie w ostatnim czasie na prace w naszym kościele oraz na kwiaty do grobu Pańskiego. W imieniu całej naszej wspólnoty wyrażam wdzięczność osobom, które zaangażowały się w tę tradycyjną zbiórkę po domach i przy tej okazji rozniosły do rodzin naszej parafii list zapowiadający Misje Ewangelizacyjne. Do odebrania w zakrystii są jeszcze listy ze Słonego, Bachórki, Wieńca-Zalesie nad lasem (ul. Bociania, ul. Jastrzębia, ul. Sokola; Wieniec ul. Ks. Jałocho po tamtej stronie autostrady), Wieńca: ul. Kronenbergów, ul. Świerkowej i Akacjowej.

9. Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Bydgoszczy w przyszłą niedzielę o godz. 17.30, powrót w późnych godzinach wieczornych. Mamy jeszcze trzy wolne miejsca w autobusie. Zainteresowani mogą kontaktować się z p. Romaną Jankowską – tel. 607523309.

10. W „Przewodniku Katolickim” tekst – Urazy chętnie darować – wspomnienia ojca, któremu zamordowano córkę.

11. W minionym tygodniu zmarła ś.p. Maria Smolińska, l. 70 z Wolicy. Msza Św. pogrzebowa we wtorek o godz.14.30. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”