Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.

2. W sobotę, 18 stycznia, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, a wcześniej, w piątek, 17 stycznia, dzień przed rozpoczęciem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan będziemy przeżywać Dzień Judaizmu.

3. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjnej w naszej parafii. W Uroczystość Objawienia Pańskiego na misje zebraliśmy 328zł 86gr.

4. Trzecia niedziela miesiąca to dzień spotkania młodzieży naszej parafii. Zapraszam serdecznie do domu parafialnego za tydzień po Mszy Świętej o godz. 09.00 wszystkich młodych, którzy chcą pogłębić swoją wiarę i przygotować się duchowo do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.  Dla przygotowujących się do bierzmowania spotkania są obowiązkowe. Tegoroczny program przygotowań nosi nazwę „Cz@t ze Słowem!” i bazuje na Słowie Bożym, które prowadzi człowieka do wiary w Jezusa, Syna Bożego.

5. Także w przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. dr. Michała Sadowskiego – prefekta d.s. studiów naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Przed każdą Mszą Świętą będzie okazja do przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. W miarę swoich możliwości ks. Michał będzie do nas przyjeżdżał w każdy pierwszy piątek oraz trzecią niedzielę miesiąca.

6. Niestety, po raz kolejny docierają sygnały o skandalicznym zachowaniu niektórych osób na cmentarzu, które wybrały go sobie na miejsce libacji alkoholowych. Jeśli będziemy świadkami takich sytuacji, nie wahajmy się natychmiast wezwać policji. Zwracajmy także uwagę na wyrzucanie śmieci z grobów w miejscach do tego przeznaczonych i nie bójmy się upomnieć tych, którzy podrzucają je pod sąsiadujące mogiły, pod drzewa czy też wyrzucają za ogrodzenie cmentarza. Jednocześnie bardzo dziękuję osobom, które odpowiedziały na mój apel i uporządkowały grób żołnierzy z 1939 roku.

7. Został już ustalony termin naszej wakacyjnej pielgrzymki parafialnej do Chorwacji i Włoch. Planowany czas to 28 czerwca – 7 lipca. Dojdzie ona jednak do skutku tylko wówczas, jeśli uda nam się zebrać do 15 lutego odpowiednią liczbę uczestników, dlatego zachęcam osoby zainteresowane, aby nie zwlekały z podjęciem decyzji. Zapraszajmy także do udziału w niej naszych bliskich, przyjaciół i znajomych.