Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

lipiec 2024

1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę w ciągu roku. Choć w naszych kościołach nie milkną kolędy, to jednak w liturgii wkraczamy w czas, w którym przypatrujemy się początkom życia publicznego Pana Jezusa. Ukazuje nam ono, jak mamy żyć, aby nie tylko słowem, lecz także postawą i czynem wyrażać naszą wiarę.

2. Wczoraj, 18 stycznia, rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zakończy się on w sobotę 25 stycznia, w święto nawrócenia św. Pawła Apostoła.

3. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Papież wystosował na ten dzień orędzie, w którym czytamy: „…wciąż wielu ludzi musi w pośpiechu opuszczać swoje domy z powodu wojen czy regionalnych konfliktów, zostawiając i często tracąc to, co do tej pory zyskali. Niech los tych ludzi nie będzie nam obojętny, zechciejmy włączać się w akcje pomocy, zwłaszcza jeśli możemy się choć trochę materialnie czy duchowo przyczynić do poprawy ich losu. Nikt z nas nie ma stałego miejsca na tej ziemi, wszyscy jesteśmy pielgrzymami w drodze do wiecznej ojczyzny, dlatego też niech nasze serca pozostają wrażliwe i otwarte na drugiego człowieka”.

4. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech naszym darem dla nich będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć we wszystkie dni roku.

5. Dziękuję ks. dr. Michałowi Sadowskiemu za dzisiejszą posługę duszpasterską w naszej wspólnocie. W miarę swoich możliwości ks. Michał będzie u nas w każdą trzecią niedzielę miesiąca i wówczas także w niedzielę będzie można przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania.

6. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. Za wszystkie ofiary, także te składane podczas wizyty kolędowej serdeczne Bóg zapłać.

7. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” o znaczeniu niedzielnej Mszy św. oraz o tym, gdzie trafia 1% odpisu podatkowego.