Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

W roku jubileuszu 50 rocznicy pierwszej Mszy Świętej w naszym kościele parafialnym chcemy wyruszyć z pielgrzymką na Bari do relikwii świętego Mikołaja, który od powstania parafii w XIII w. aż do 1962 r. był głównym patronem naszej wspólnoty i czterech wcześniejszych świątyń, które sukcesywnie wznosiły się na miejscu obecnego kościoła. Na trasie naszej pielgrzymki znajduje się także Medjugorje, San Giovanni Rotondo, Monte Sant’Angelo, Manoppello, Loreto oraz Budapeszt, Jeziora Plitwickie, Szybenik i Dubrownik.

TERMIN:   28.06-07. 07. 2014

CENA:        2180 zł + 170 €

Wyjazd uzależniony jest od tego czy do 15 lutego uda się nam zebrać co najmniej 35 osób chętnych do udziału w pielgrzymce. Przy zapisach pobierana będzie zaliczka 300 zł od os., która zostanie zwrócona jeśli wyjazd nie dojdzie do skutku.

PROGRAM RAMOWY / 10 DNI /:

DZIEŃ 1
godz. 05.30 – zbiórka uczestników przed parafią.

godz. 06.00 – Wyjazd. Przejazd do Budapesztu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2 :  BUDAPESZT
Śniadanie, po którym zwiedzanie stolicy Węgier z przewodnikiem miejscowym. Miasto pełne pięknych kamienic, kościołów, placów, pomników  jest jedną  z najważniejszych metropolii Europy Środkowej. Zobaczymy m. in: bazylikę św. Stefana, poświęconą pierwszemu chrześcijańskiemu, węgierskiemu królowi Stefanowi, operę, most łańcuchowy – pierwsze połączenie leżących po przeciwnych stronach Dunaju Budy i Pesztu,, plac Bohaterów i pomnik Millenium z 36-metrową kolumną Archanioła Gabriela, budynek parlamentu dominujący nad otoczeniem z fasadą ozdobioną 88 postaciami władców węgierskich. Przejazd w okolice Zagrzebia lub Karlovaca na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3: JEZIORA PLITWICKIE – SZYBENIK
Śniadanie, po którym przejazd na zwiedzanie Plitwic. Zobaczymy jedną z największych atrakcji turystycznych Chorwacji – Park Narodowy Jeziora Plitwickie, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO. Na terenie parku położonych jest 16 tarasowych jezior połączonych strumieniami z 92 wodospadami i kaskadami o łącznej długości 8 km. Dwa największe jeziora – Kozjak i Proščansko zajmują prawie dwie trzecie wodnego obszaru parku (rejs statkiem przez Jezioro Kozjak). Przejazd do Szybenika. Spacer po Starym Mieście malowniczo położonym nad Kanałem Szybenickim, tuż przy ujściu rzeki Krki do Adriatyku. Zobaczymy m.in. gotycko-renesansową Katedrę św. Jakuba – niezwykle cenny zabytek architektury i sztuki sakralnej (pod patronatem UNESCO), uliczki staromiejskie, Pałac Biskupi, Pałac Rektorów, loggię miejską. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Medjugorje.

DZIEŃ 4: MEDJUGORJE
Śniadanie. Dzień poświęcony na osobistą refleksję i modlitwy w  Kościele Św. Jakuba, stanowiącym centrum życia modlitewnego dla każdego pielgrzyma. W kościele zobaczymy witraże ukazujące 14 scen życia Maryi Dziewicy oraz sceny związane z objawieniami. Msza Św. Uczestniczyć będziemy również w procesji różańcowej na Górę Objawień w Podbrdo – miejsce pierwszych objawień Matki Bożej, gdzie Matka Boża przekazała widzącym orędzie pokoju. U podnóża góry znajduje się jeszcze jedno miejsce objawień, na którym postawiono Niebieski Krzyż. Niech czas pobytu w tym sanktuarium owocuje często osobistą przemianą serc pielgrzymów. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: DUBROWNIK
Śniadanie, po którym przejazd do Dubrownika – „Perły Adriatyku” (UNESCO)- malowniczo położonego miasta, o wspaniałym klimacie, pełnego zabytków i niezwykłych uliczek. Zobaczymy m.in. ponad 20 bastionów i baszt z X-XV wieku, Pałac Rektorów, Pałac Sponza – Archiwum Dubrownickie, odwach z wieżą zegarową, gotycki klasztor Franciszkanów, najstarsza apteka w Europie (od 1317 roku), renesansowy kościół Św. Spasa, barokowy kościół św. Vlaha (Błażeja – patrona miasta), Wielka Studnia Onofria i wiele innych zabytkowych budowli.  Czas wolny – możliwość korzystania z kąpieli morskich lub wypoczynku na starówce. Msza św. i obiadokolacja w Dubrowniku, a następnie zaokrętowanie na promie płynącym do Barii. Nocleg na promie.

DZIEŃ 6: BARI
Śniadanie na promie, przypłynięcie do Bari – zwiedzanie miasta – nawiedzimy romańsko – gotycką katedrę św. Sabina – pierwszego patrona Bari, wzniesioną na przełomie XI i XII w miejscu pałacu bizantyjskiego namiestnika. We wnętrzu znajdują się m.in. trzynastowieczne freski oraz obraz Madonna Odegitria przywieziony z Konstantynopola w VIII w. Następnie udamy się do romańskiej bazyliki Św. Mikołaja. W bazylice złożono  relikwie Św. Mikołaja, przywiezione z Turcji do Bari. O kulcie patrona świątyni przypominają zgromadzone we wnętrzu liczne dzieła sztuki.. W kościele znajduje się też nagrobek z 1593 roku królowej Polski Bony – żony Zygmunta Starego. Sarkofag zdobi rzeźba przedstawiająca klęczącą Bonę w schyłkowych latach jej życia. Msza Święta w bazylice. Spacer po starówce z krętymi uliczkami i pałacem Sforzów z XVI w. Czas wolny, po którym przejazd do San Giovanni Rotondo na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7: SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT’ANGELO
Śniadanie. Pobyt w San Giovanni Rotondo – nawiedzenie sanktuarium Św. Ojca Pio. Poznamy miejsca, w których Święty prowadził pełne dobroci i poświęcenia życie. Nawiedzimy świątynię klasztorną p.w. Matki Bożej Łaskawej, w której przez 52 lata O. Pio spowiadał i sprawował Eucharystię, a także otrzymał stygmaty. Przejście do starej części klasztornej, gdzie znajduje się muzeum, a w nim cela Świętego.  Udamy się także do nowego kościoła, w którym od czerwca 2013 roku wystawione jest w kryształowej trumnie ciało O. Pio  – czas na modlitwę i zadumę. Czas wolny, po którym przejazd do Monte Sant’ Angelo – miejsca, które dało początek kultowi św. Michała Archanioła – orędownika w walce ze złem.  Modlitwa w grocie św. Michała Archanioła. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8: SAN GIOVANNI ROTONDO – MORZE ADRIATYCKIE
Śniadanie, po którym udamy się na wypoczynek nad Morzem Adriatyckim. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Tego dnia chętni dłuższego, osobistego nawiedzenie San Giovanni Rotondo i Św. O. Pio  lub wypoczynku w hotelu będą mieli możliwość pozostania na miejscu.

DZIEŃ 9:  MANOPPELLO – LORETO
Wczesne śniadanie, po którym przejazd do Manoppello, małej miejscowości w Abruzji, gdzie w sanktuarium Świętego Oblicza przechowywania jest chusta z Obliczem Chrystusa, o której Święty Ojciec Pio powiedział, że to „z pewnością największy cud jaki mamy”. Wymiary, cechy anatomiczne i układ ran z Całunu Turyńskiego i ze Świętego Oblicza z Manoppello doskonale zgadzają się ze sobą, tyle że Całun Turyński przedstawia postać zmarłego, a Welon z Manoppello twarz Zmartwychwstałego.  Przejazd do Loreto. Nawiedzenie Sanktuarium św. Domku, którego ściany, zostały przywiezione z Ziemi Świętej do Europy przez krzyżowców. Udamy się na Plac Madonny, gdzie zobaczymy pałace:  Apostolski i Illiryjski, piękną fontannę oraz dzwonnicę. We wnętrzu bazyliki nawiedzimy św. Domek, a także liczne kaplice w tym kaplicę polską z freskami A. Gatti przedstawiającymi religijno-patriotyczne epizody z historii Polski oraz w centralnej części ołtarz ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 10: POWRÓT
Śniadanie w hotelu lub w formie pakietów. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

ORGANIZACJA PIELGRZYMKI: Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe FRATER Adam Zieliński z Bydgoszczy

ZAPEWNIAMY:
Przejazd luksusowym autokarem,
8 noclegów w hotelach **/*** lub pensjonatach, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami,
1 nocleg na promie
8 śniadań, 9 obiadokolacji,
opiekę i informację turystyczną pilota,
ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 10 000 € i NNW do 2000 € i do 5000 zł w RP

UWAGI:
program może ulec drobnym zmianom.
Dokument: paszport lub dowód osobisty.
Na wstępy do zwiedzanych obiektów, nocną przeprawę promową Dubrownik – Bari (wraz z miejscem w kabinie czteroosobowej z umywalką),  śniadanie na promie,  przewodników lokalnych – ok.  170 €