Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. W dzisiejszą, drugą niedzielę Wielkiego Postu, zwaną „ad gentes” jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, wspieramy dzieła misyjne modlitwą i ofiarami składanymi do puszek. Pomagając misjonarkom i misjonarzom, których liczba systematycznie wzrasta, spłacamy nasz dług wdzięczności za wiarę. Dziś także w naszej Ojczyźnie obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy o nich w modlitwie i złóżmy część i chwałę wszystkim Bohaterom, którzy walczyli i oddali swoje życie za wolną Ojczyznę wieszając flagę narodową na naszych domach.

2. Witamy w naszej wspólnocie o. Damiana Koseckiego CCG, który poprowadzi nas po wielkopostnych rekolekcyjnych ścieżkach nawrócenia i wiary w Ewangelię. Wspierajmy to niezwykle ważne przedsięwzięcie naszymi modlitwami i ofiarami. Nie bójmy się także zaprosić do wzięcia udziału w rekolekcjach naszych bliskich, znajomych i sąsiadów.

3. Od wczoraj jest z nami ponownie diakon Dariusz Przybyłowski, który do Niedzieli Palmowej będzie odbywał w naszej wspólnocie drugą część praktyki duszpasterskiej. Otoczmy go życzliwością i wspierajmy modlitwą w tym ostatnim okresie przygotowań do przyjęcia święceń kapłańskich.

4. W czwartek 5 marca o godz. 19.00 zapraszamy na uroczystą kolację i rozpoczęcie nowej edycji kursu Alpha w naszej parafii.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta w środę na zakończenie rekolekcji oraz w piątek od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w domach w czwartek (Wieniec-Zalesie, Marianki, Machnacz, Pikutkowo, Słone, Wieniec po drugiej stronie Zgłowiączki, Jaranówek, Wolica, Bachórka) i piątek (Lipiny, Wieniec po tej stronie Zgłowiączki, Nowy Młyn, Gustorzyn) od godz. 09.00. Zachęcam do skorzystania ze spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej także tych chorych, którzy nie przyjmują Komunii św. w każdy pierwszy piątek. Zgłoszenia w zakrystii i telefonicznie.

6. Bezpośrednio po zakończeniu rekolekcji planujemy rozpoczęcie kolejnej serii spotkań biblijnych. Do tej pory spotkania odbywały się raz w tygodniu na plebanii. Teraz, jeśli będą chętni, planujemy wspólne czytanie i rozważanie Pisma Świętego w domach w małych grupach rodziny i sąsiadów. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z księdzem proboszczem

7. Zapraszam osoby gotowe do posługi lektora – czytanie czytań mszalnych podczas Mszy św. niedzielnych i świątecznych do zgłaszania się w zakrystii lub do p. Eweliny Wojciechowskiej tel. 692 541 024.

8. W zakrystii są jeszcze do odebrania listy do zbiórki na kwiaty do grobu Pańskiego. Dziękuję wszystkim osobom podejmującym trud przeprowadzenia tej tradycyjnej zbiórki wśród sąsiadów oraz wszystkim za składane ofiary. Zebrane pieniądze poza pokryciem kosztów dekoracji świątyni zostaną przeznaczone na odnowienie XIX-wiecznej drewnianej figury Chrystusa Zmartwychwstałego.

9. W niedzielę 8 marca 2015 r. w Licheniu ks. bp Wiesław Mering poprowadzi dzień skupienia dla rolników diecezji włocławskiej. Zachęcam do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
Program skupienia:
10.30 – konferencja i modlitwa różańcowa (Kaplica Trójcy Świętej)
12.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Meringa – bazylika
14.30 – Prelekcje zaproszonych gości (Dom Pielgrzyma Arka)

10. Zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach dziś o godz. 16.00 i Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 16.30 – dzieci i młodzież; godz. 18.00 – dorośli oraz do spełniania innych czynów pokutnych, a także do podejmowania starań mających na celu zyskiwanie odpustów zupełnych.

11. W piątek po Drodze Krzyżowej o godz. 16.30 krótka zbiórka ministrantów. Ogłaszamy także nabór kandydatów do służby przy ołtarzu (chłopcy i dziewczęta). Spotkanie dla nich oraz wszystkich ministrantów z młodszych klas szkoły podstawowej w sobotę o godz. 10.00.

12. Bardzo dziękuję p. Wojciechowi Malickiemu z Wieńca-Zalesie za zakup, projekt instalacji i montaż rzutnika multimedialnego oraz ekranu w kościele. Część funduszy na ten cel pochodziła z darowizny Zakładu Systemów Komputerowych Aski Sp. z o.o, a reszta to dar rodziny p. Malickich. Dziękuję także p. Jackowi Ochocińskiemu oraz p. Jarosławowi Pielce za pomoc przy montażu urządzenia.

13. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy dziś o Żołnierzach Wyklętych oraz o tym jak odnowić relacje międzyludzkie w ekonomii w świetle nauki społecznej Kościoła.