1. Dziś – pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Ma ona charakter chrzcielny, pokutny i pasyjny. W okresie Wielkiego Postu katechumeni przygotowują się do przyjęcia sakramentu chrztu świętego. Natomiast my przez pokutę, uczestnictwo w Eucharystii, nabożeństwach pasyjnych i rekolekcjach przygotowujemy się do odnowienia obietnic chrztu świętego w Wigilię Paschalną. Charakter pasyjny tego okresu uwypuklają ostatnie dwa tygodnie Wielkiego Postu oraz nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Zachęcam do udziału w tych nabożeństwach: Droga Krzyżowa w piątek godz. 16.30 – dzieci i młodzież; 18.00 – dorośli; Gorzkie Żale w najbliższą niedzielę o godz. 16.00.

2. Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Tego dnia będziemy zbierać do puszek ofiary na ogólnopolski Fundusz Misyjny.

3. Także w przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Będzie je prowadził znany już w naszej wspólnocie o. Damian Kosecki CCGProgram rekolekcji

4. W czwartek 5 marca o godz. 19.00 zapraszamy na uroczystą kolację i rozpoczęcie nowej edycji kursu Alpha w naszej parafii.

5. Bezpośrednio po zakończeniu rekolekcji planujemy rozpoczęcie kolejnej serii spotkań biblijnych. Do tej pory spotkania odbywały się raz w tygodniu na plebanii. Teraz, jeśli będą chętni, planujemy wspólne czytanie i rozważanie Pisma Świętego w domach w małych grupach rodziny i sąsiadów. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z księdzem proboszczem

6. Zapraszam osoby gotowe do posługi lektora – czytanie czytań mszalnych podczas Mszy św. niedzielnych i świątecznych do zgłaszania się w zakrystii lub do p. Eweliny Wojciechowskiej tel. 692 541 024.

7. W zakrystii są do odebrania listy do zbiórki na kwiaty do grobu Pańskiego. Dziękuję wszystkim osobom gotowym podjąć trud przeprowadzenia tej tradycyjnej zbiórki wśród sąsiadów. Zebrane pieniądze poza pokryciem kosztów dekoracji świątyni zostaną przeznaczone na odnowienie XIX-wiecznej drewnianej figury Chrystusa Zmartwychwstałego.  Dziękuję także twórcom wielkopostnego wystroju naszego kościoła.

8. W czwartek o godz. 10.45 wyjazd na basen i kręgle dla dzieci zaangażowanych w parafii (ministranci, schola, asysta).

9. W sobotę – turniej piłkarski ministrantów w Lubrańcu. Wyjazd naszej reprezentacji ministranckiej o godz. 8.15 z parkingu przed plebanią.

10. Zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00.

11. W „Przewodniku Katolickim” rozmowa o pokusach, grzechu i rachunku sumienia z o. Piotrem Śliwińskim – kapucynem i założycielem Szkoły dla Spowiedników.