Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

październik 2021
P W Ś C P S N
« wrz.    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kurs Alpha to otwarta dla wszystkich, wierzących i niewierzących, praktykujących i oddalonych od Kościoła, młodych i zaawansowanych w latach szansa poznania lub pogłębienia wiary chrześcijańskiej. Cykl 10 spotkań przystępnie i w atmosferze wolności prezentuje podstawy chrześcijaństwa, ukazując je nie jako zbiór reguł i dogmatów, ale jako osobistą więź z Bogiem, nawiązaną przez Jezusa Chrystusa i podtrzymywaną w Duchu Świętym. Relacja ta przeżywana we wspólnocie parafialnej zmienia życie.

Kolacja to świetna okazja do tego, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o kursie, poznać prowadzących i innych uczestników. Udział w niej nie zobowiązuje do niczego. Zgłaszając wcześniej swoje uczestnictwo (osobiście, mailowo lub telefonicznie) pomagasz nam odpowiednio się przygotować. Zapraszamy w czwartek 5 marca o godz. 19.00 do domu parafialnego-plebanii w Wieńcu.

alfa berries

Każde spotkanie rozpoczyna się kolacją, która stanowi świetną okazję do bliższego poznania się. Kolejnym punktem programu jest wykład. Dostosowany do uczestników sposób przedstawienia wiary, obrazowe przykłady, przemyślana logika wywodu, zgodność z nauką Kościoła, osobiste świadectwo i doza humoru sprawiają, że chętnie się ich słucha. Po wykładzie odbywają się spotkania w małych grupach dyskusyjnych. To czas na wypowiedzenie własnych opinii i wątpliwości, wysłuchania zdania innych. Zasada obowiązująca w tej części spotkania to: możesz zapytać o wszystko. Alfa to miejsce, gdzie żadne pytanie nie jest zbyt naiwne czy niestosowne. Spotkanie w grupie to również okazja do poznania bliżej innych ludzi.

Tematy spotkań: Kim jest Jezus? Dlaczego Jezus umarł? Skąd mieć pewność co do swojej wiary? Dlaczego i jak się modlić? Dlaczego i jak czytać Biblię? W jaki sposób Bóg nas prowadzi? Jak przeciwstawiać się złu? Czy Bóg dzisiaj uzdrawia? Dlaczego i jak mówić innym o Jezusie? A co z Kościołem? Alfa obejmuje również wyjazdowy weekend, którego tematyka skupia się na osobie i działaniu Ducha Świętego: „Kim jest Duch Święty?”, „Co czyni Duch Święty?”, „Jak zostać napełnionym Duchem Świętym?” oraz „Jak najpełniej przeżyć życie?”.

Alfa, która ma swoje korzenie w anglikańskiej parafii Św. Trójcy (HTB) w Londynie, dziś jest obecna w różnych Kościołach chrześcijańskich, na wszystkich kontynentach, szkołach, parafiach, miejscach pracy, a nawet w więzieniach. Szacuje się, że do tej pory kurs ukończyło około 22,5 mln osób. Obecnie Alfa jest prowadzona w 169 krajach świata w 112 językach. Więcej o kursie Alfa w kontekście katolickim przeczytasz na stronie Alfa Polska

kurs-alfa