Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Dziś w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie ks. Krzysztofa Buchholza i towarzyszącą mu ekipę ewangelizacyjną z Duszpasterstwa Akademickiego MARTYRIA z Bydgoszczy. Modlimy się do Ducha Świętego o owocne przeżycie tych dni. Jak piszą biskupi polscy w liście pasterskim czytanym dziś w kościołach naszego kraju: „Adwent jest szkołą czekania. I to może stanowić dla nas trudność, ponieważ wielu ludzi – także wielu chrześcijan – nie potrafi czekać. Charakterystyczne dla współczesnego człowieka, zwłaszcza młodego, jest to, że chce mieć wiele, od razu i po najniższych kosztach. Nie umiemy cierpliwie czekać nawet na święta Bożego Narodzenia. W sklepach już teraz widzimy świąteczne dekoracje, a z głośników od wielu dni płynie śpiew kolęd. Do czego nas zachęcają? Czy do otwarcia Chrystusowi naszych serc, czy też raczej do otwarcia portfeli lub użycia kart kredytowych?  W takim klimacie trudno jest zrozumieć, że Adwent musi mieć swój rytm i swoje tempo. A przecież warto wykorzystać ten czas na duchowe przygotowanie do czekających nas świąt. Na naszej adwentowej drodze Kościół zaprasza nas do czuwania razem z Maryją, do pogłębiana w czasie rorat nadziei na spotkanie z Panem. W dniach skupienia, rekolekcjach  adwentowych i sakramencie pokuty możemy przygotować nasze serca na spotkanie z Tym, który przychodzi i otworzyć je na potrzeby innych”.

2. Wzorem ubiegłego roku spotkania rekolekcyjne dla dzieci zakończymy Mikołajkami. Ofiary zbierane dziś do puszek będą przeznaczone na paczki dla naszych dzieci oraz dla dzieci z Pogotowia Opiekuńczego w Brzeziu i niepełnosprawnych z Brześcia Kujawskiego. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na ten cel 336zł 68gr. W imieniu naszych dzieci wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne „Bóg zapłać!”.

3. Bardzo dziękuję osobom, które wzięły udział we wczorajszym generalnym sprzątaniu naszej świątyni oraz tym, które wykonały jej adwentową dekorację, paniom, które zatroszczyły się o godne przyjęcie naszych Gości na plebanii – zajęły się przygotowaniem posiłków, zorganizowały zaopatrzenie, upiekły ciasta, wszystkim którzy przez modlitwę do Ducha Świętego wspierają nasze rekolekcje i życzliwie przekazują zaproszenie do wzięcia w nich udziału swoim bliskim, sąsiadom i znajomym. Wyrażam także wdzięczność gospodarzom z Kątów za pomoc w uporządkowaniu cmentarza. W Kościele nie można być tylko widzem i komentatorem. Wszyscy uczestniczymy w tym wielkim przedsięwzięciu jakim jest budowanie wspólnoty parafialnej i wypełnianie misji głoszenia Dobrej Nowiny oraz dzielimy odpowiedzialność za to dzieło odpowiadając na wezwanie do nawrócenia. Ogromnie się cieszę, że coraz więcej osób odkrywa to i bierze sobie do serca.

5. W najbliższy wtorek, 3 grudnia, w liturgiczne wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, obchodzimy Dzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o misjonarzach duchownych i świeckich.

6. W środę, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie św. Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Szczególnie w tym dniu polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich naszych parafian zmagających się z tym problemem i poszukujących pracy.

7. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Odwiedziny chorych według stałego porządku w czwartek , piątek i sobotę od godz. 09.00. Zachęcam gorąco, aby na tę wizytę z posługą sakramentalną zgłosić także swoich bliskich, którzy nie korzystają z comiesięcznych odwiedzin księdza i Komunii Świętej, a nie są w stanie przybyć do kościoła na spowiedź rekolekcyjną, wziąć udział w Eucharystii i skorzystać z sakramentu chorych, który będziemy celebrować w środę na zakończenie naszych rekolekcji.

8. Za tydzień w niedzielę, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia będziemy gościć w naszej wspólnocie s. Barbarę Lisowską ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego da Paulo, która przybliży nam historię i przesłanie Cudownego Medalika. Będzie można także nabyć książkę jej autorstwa.

9. Także w przyszłą niedzielę w czasie Mszy Św. o godz. 09.00 poświęcimy medaliki dzieciom, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie dla ich rodziców.

10. W przyszłą niedzielę będziemy również obchodzić XIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jego celem jest wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Polska jest bezpośrednim lub pośrednim sąsiadem Kościoła na Wschodzie, który rozwija się w specyficznych warunkach i ciągle potrzebuje pomocy. Rodzi to naturalny tytuł, prawo i zobowiązanie do zainteresowania losem katolików na Wschodzie, z których znaczna część ma polskie korzenie. Na pomoc dla nich będziemy zbierać ofiary do puszek.

11. W „Przewodniku Katolickim” m.in. wspomnienie o zmarłej niedawno śp. Mariannie Popiełuszko, matce bł. ks. Jerzego.

12. W zakrystii u Pana Kościelnego można już kupować świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: duże w cenie 15zł i małe 5 zł. Cały czas są jeszcze do nabycia kalendarze na przyszły rok.