Lipiec 2020
« Cze

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Kończy ona zarazem Rok Wiary ogłoszony przez Ojca Świętego w związku z 50. rocznicą otwarcia obrad Soboru Watykańskiego II. Ostatnim aktem Roku Wiary było przyjęcie wczoraj przez papieża do katechumenatu czyli przygotowania do przyjęcia sakramentu Chrztu 500 osób z 47 krajów świata. Dziś o godz. 10.30 podczas uroczystej Mszy Franciszek zamknie obchody, przekazując Kościołowi swą pierwszą adhortację zatytułowaną „Radość Ewangelii”.

2. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Adwent – okres radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani. Zapraszam do udziału w rekolekcjach adwentowych, które od przyszłej niedzieli poprowadzi w naszej parafii ks. Krzysztof Buchholz – diecezjalny duszpasterz akademicki diecezji bydgoskiej oraz założyciel i szef Fundacji Domu Kultury Katolickiej „Wiatrak” wraz z grupą studentów i absolwentów DA MARTYRIA.

3. Rozpoczęcie Adwentu uczcimy w przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy Św. o godz. 11.30 procesją eucharystyczną wokół kościoła. Już teraz zapraszam na nią członków asysty, straż, dziewczynki do sypania kwiatków. Dziś po Mszy Św. o 11.30 odbędzie się krótkie spotkanie rodziców dzieci noszących poduszki w procesji.

4. Wzorem ubiegłego roku spotkania rekolekcyjne dla dzieci zakończymy Mikołajkami. Dziś i w przyszłą niedzielę zbieramy do puszek ofiary na paczki dla naszych dzieci oraz dla dzieci z Pogotowia Opiekuńczego w Brzeziu i niepełnosprawnych z Brześcia Kujawskiego.

5. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 713zł10gr. Za wszystkie ofiary serdeczne „Bóg zapłać!”.

6. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.30 zapraszam Panie i Panów Sołtysów na spotkanie w domu parafialnym-plebanii.

7. W sobotę, 30 listopada, obchodzimy święto Świętego Andrzeja Apostoła, jednego z pierwszych uczniów Pana Jezusa.

8. Polecamy lekturę Przewodnika Katolickiego, a w nim relację z ważniejszych wydarzeń w Roku Wiary, m.in. wyboru papieża Franciszka. Do Przewodnika dołączona jest darmowa Kronika Roku Wiary.