Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Czerwiec 2021
P W Ś C P S N
« Maj    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jego celem jest wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Polska jest bezpośrednim lub pośrednim sąsiadem Kościoła na Wschodzie, który rozwija się w specyficznych warunkach i ciągle potrzebuje pomocy. Rodzi to naturalny tytuł, prawo i zobowiązanie do zainteresowania losem katolików na Wschodzie, z których znaczna część ma polskie korzenie. Na pomoc dla nich będziemy zbierać ofiary do puszek.

2. Gościmy dziś w naszej wspólnocie s. Barbarę Lisowską ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Bardzo dziękujemy jej oraz towarzyszącej jej s. Leokadii za przybliżenie nam historii i przesłania Cudownego Medalika. Po zakończeniu Mszy Świętej będzie można także nabyć książkę jej autorstwa „W tle Cudownego Medalika”.

3.W środę zakończyliśmy nasze adwentowe rekolekcje parafialne. Ks. Krzysztofa Buchholza i towarzyszącą mu ekipę ewangelizacyjną z Duszpasterstwa Akademickiego MARTYRIA z Bydgoszczy obejmujemy naszą pełną wdzięczności modlitwą, polecając przede wszystkim sprawę Wiatraka. Bardzo cieszę się, że bardzo wielu z nas przyjęło zaproszenie do takiego, wspólnego wejścia na adwentowy szlak. We wtorek, dzień spowiedzi, do Komunii Świętej przystąpiło 280 osób – o 80 więcej niż w ubiegłym roku, a w środę – ostatnim dniu rekolekcji uczyniło to 187 osób; blisko 50 osób przystąpiło do sakramentu chorych, a więcej niż 20 par małżeńskich odnowiło przyrzeczenia małżeńskie. Dopełnieniem rekolekcji była wizyta chorych w domach, które trwały od czwartku do soboty: w sumie z posługą sakramentalną odwiedziłem 67 osób.

4. W porannych roratach w czasie rekolekcji i w sobotę uczestniczyło ponad 20 osób. Zachęcam gorąco do wzięcia udziału choć jeden raz w tej adwentowej Mszy o Matce Bożej i do przyniesienia ze sobą  świecy lub lampionu. Roraty odprawiane są w sobotę o godz. 06.30 rano.

5. Wzorem ubiegłego roku spotkania rekolekcyjne dla dzieci zakończyliśmy Mikołajkami. Święty Mikołaj rozdał paczki 121 obecnym w kościele dzieciom. Zostawił też prezenty dla  dzieci z Pogotowia Opiekuńczego w Brzeziu i grupy niepełnosprawnych z Brześcia Kujawskiego oraz kilka paczek dla dzieci, które ze względu na chorobę lub inne okoliczności nie mogły wziąć udziału w ostatnim dniu rekolekcji – te ostatnie mogą odebrać pozostawione dla nich paczki dziś w zakrystii. Przez dwie niedziele zebraliśmy do puszek na ten cel w sumie 735zł 90 gr, a 300 zł przekazała na paczki p. Jolanta Wilczyńska z funduszu Szkolnego Koła Caritas. Otrzymaliśmy także słodycze z Bomilli oraz w paczce z Anglii.  W imieniu naszych dzieci wszystkim ofiarodawcom oraz osobom, które zaangażowały się w przygotowanie paczek składam serdeczne „Bóg zapłać!”.

6. Dziś błogosławimy opłatki, które w najbliższych dniach zostaną rozniesione do naszych domów. Bardzo proszę osoby z poszczególnych części parafii o odbiór przygotowanych dla nich opłatków i list w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na świąteczną dekorację naszej świątyni oraz na fundusz na odnowienie obrazu Matki Bożej noszonego w procesji – przewidywany koszt to ok. 10 tys. zł.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie Aleksandrę Polewską – pisarkę i dziennikarkę, znaną nam m.in. z „Przewodnika Katolickiego”. Zapozna nas ona z okolicznościami Bożego Narodzenia w świetle odkryć naukowych i objawień mistycznych, a po Mszy Świętej zapraszam na spotkanie z autorką. Będzie także można nabyć jej trzy ostatnio wydane książki: „Nie bój się Józefie” (dla dzieci), „Cuda w historii Polski” oraz „Narodziny, które zmieniły świat”.

8. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca i w naszej parafii dzień kolekty na inwestycje i prace remontowe.

9. Od dziś do środy głoszę rekolekcje adwentowe w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie. Proszę o modlitwę w tej intencji. Biuro parafialne w te dni będzie nieczynne. W nagłych przypadkach proszę kontaktować się z ks. Ryszardem Kokoszką – proboszczem w Brzeziu (tel. 518 014 758) lub p. Grzegorzem Kulińskim – naszym kościelnym (tel. 888 214 573).

10. W „Przewodniku Katolickim” m.in. o papieskiej adhortacji „Evangelii gaudium”, o radości Adwentu oraz o 20. rocznicy istnienia Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W zakrystii u Pana Kościelnego można także kupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: duże w cenie 15zł i małe 5 zł. Cały czas są jeszcze do nabycia kalendarze na przyszły rok.