Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Prośmy o łaskę otwarcia naszych serc, dusz i umysłów na Ducha Świętego w dzień Pięćdziesiątnicy.

2. Dziś również przypada 1. niedziela czerwca, w którą od kilku lat w naszym kraju jest obchodzony Dzień Dziękczynienia. Dziękując za opiekę nad naszym narodem, budujemy Świątynię Opatrzności Bożej  w Warszawie. Na ten cel zbierane są dziś w całej Polsce ofiary do puszek.

3. Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, prośmy dla nich o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo. Przed kościołem dzieci otrzymają cukierki.

4. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca: spowiedź dla dzieci i dorosłych od godz. 16.30 – przyjedzie ks. Michał Sadowski. Msza Św. zbiorowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i nabożeństwo czerwcowe o godz.17.30. Odwiedziny chorych w domach zgodnie ze stałym porządkiem: w czwartek od godz. 14.00, w piątek od godz. 09.00 i w sobotę od godz. 10.00.

6. W sobotę: wigilia Zesłania Ducha Świętego. Grupa młodzieży z naszej parafii wraz z Panią Katechetką i młodymi z innych parafii naszego dekanatu weźmie udział w Spotkaniu Młodych na Polu Lednickim. Osoby pozostające na miejscu mogą wziąć udział w nocnym czuwaniu modlitewnym  rejonu włocławskiego w parafii św. Józefa we Włocławku (rozpoczęcie o godz. 19.00 – szczegółowy program w gablocie i można oczekiwać, że niebawem także na stronie www.diecezja.wloclawek.pl).

6. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 09.00 zebranie rodziców ministrantów, scholi i starszych dzieci z asysty w sprawie wyjazdu wakacyjnego do Żarnowca na Pomorzu. Planowany termin wyjazdu: 4-9 sierpnia. Pozostałe informacje na spotkaniu.

7. W przyszłą niedzielę, 8 czerwca o godz. 15.00 w Bazylice Katedralnej we Włocławku  święcenia kapłańskie przyjmie dk. Szymon Wiwatowski, który odbywał w naszej parafii praktykę diakońską. Polecamy go w naszej modlitwie.
Ks. Szymon odprawi Mszę Św. Prymicyjną w naszym kościele w Uroczystość Bożego Ciała 19 czerwca o godz. 09.00 i poprowadzi procesję. Już teraz bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Parafian na tę Mszę Św., która będzie dziękczynieniem za Eucharystię  i kapłaństwo. W środę o godz. 19.00 nadzwyczajne spotkanie sołtysów i Rady Parafialnej w sprawie Bożego Ciała i Mszy Św. Prymicyjnej w naszej parafii ks. Szymona Wiwatowskiego.

8. Caritas prosi nas o pomoc dla mieszkańców Serbii oraz Bośni i Hercegowiny, gdzie półtora miliona ludzi dotkniętych jest skutkami powodzi. W następną niedzielę będziemy zbierać do puszek ofiary na pomoc tym naszym braciom.

9. W przyszłą niedzielę będziemy także zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Stop Pedofilii”. Aby wziąć udział w akcji niezbędny jest numer PESEL.

10. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli wczoraj udział w Mszy Św. z okazji 22. rocznicy święceń kapłańskich i zjeździe moich kolegów z roku. Dziś 1. rocznicę pracy w naszej parafii obchodzi nasz Pan Kościelny Grzegorz Kuliński. Otaczamy Jego i Jego Rodzinę serdeczną modlitwą.

11. W „Przewodniku Katolickim” relacja z pielgrzymki papieża Franciszka do Ziemi Świętej oraz – z okazji Dnia Dziecka – rozmowa z bp. Antonim Długoszem o dzieciach, rodzinie i ich prawie do szczęścia.

12. Zapowiedzi: Ewelina Kożuszek, panna, Machnacz – Kamil Kmieć, kawaler, Machnacz.