Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy obchody okresu wielkanocnego, jest świętem narodzin Kościoła. W Wieczerniku „narodził się Kościół, a narodził się wychodząc. Stąd wyszedł on z chlebem łamanych w rękach, mając w oczach rany Jezusa i Ducha miłości w sercu. Zmartwychwstały Jezus, posłany przez Ojca w Wieczerniku przekazał apostołom swego Ducha i z tą mocą posłał ich, aby odnowić oblicze ziemi”  (Papież Franciszek, Homilia w Wieczerniku, 25 maja 2014). Pamiętajmy dziś w naszej modlitwie o Kościele Powszechnym, naszej diecezji i parafii, prosząc o misyjne nawrócenie i otwarcie na Ducha Świętego, który pobudza nas do ewangelizowania  wszystkich środowisk i dziedzin życia. W szczególny sposób polecajmy Panu intencję spotkania modlitewnego o łaskę pokoju w Ziemi Świętej, na którym dziś u Papieża Franciszka spotykają się prezydent Izraela i prezydent Autonomii  Palestyńskiej.  Będzie  w  nim  uczestniczył  także patriarcha Konstantynopola Bartłomiej.

2. Caritas prosi nas o pomoc dla mieszkańców Serbii oraz Bośni i Hercegowiny, gdzie półtora miliona ludzi dotkniętych jest skutkami powodzi. Zgodnie z zapowiedzią, dziś zbieramy do puszek ofiary na ten cel. Za każdą ofiarę dla potrzebujących serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Dziś w katedrze we Włocławku o godz. 15.00 diakon Szymon Wiwatowski, który w naszej parafii odbywał praktykę duszpasterską, otrzyma święcenia kapłańskie. Otaczajmy go naszą modlitwą, aby był kapłanem według Serca Chrystusowego. W uroczystość Bożego Ciała ks. Szymon odprawi w naszym kościele Mszę Św. Prymicyjną i poprowadzi procesję, która w tym roku będzie nieco dłuższa. Pierwszy ołtarz będzie na ul. Parkowej obok P.H. Somir (przygotowuje Gustorzyn, Wolica i Bachórka), drugi w połowie ul. Szkolnej (przygotowuje część Wieńca po tamtej stronie Zgłowiączki), trzeci na ul. Szkolnej przy szkole (przygotowuje Machnacz, Słone i Kąty), a czwarty na ul. Brzeskiej przy posesji p. Mikuckich (przygotowuje druga część Wieńca). Więcej informacji na ten temat w przyszłą niedzielę.

4. Jutro, w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w Kościele w Polsce przypada święto Maryi Matki Kościoła. Zostało ono ustanowione na prośbę biskupów polskich podczas Soboru Watykańskiego II. Serdecznie zachęcamy do udziału we Mszy św. tego dnia, która będzie o godz. 17.30.

5. Taca w następną niedzielę będzie przeznaczona na inwestycje w parafii.

6. Po zakończeniu Mszy Św. w zakrystii będziemy zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Stop Pedofilii”. Aby wziąć udział w akcji niezbędny jest numer PESEL.

7. W „Przewodniku Katolickim” m.in. podsumowanie pielgrzymki papieża Franciszka do Ziemi Świętej, o Spotkaniu Młodych nad Lednicą oraz wspomnienie 108 Błogosławionych Męczenników II Wojny Światowej, dla których miłość Boga i bliźniego była ważniejsza niż własne życie.