Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: według ogłoszeń; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

1. Wciąż trwamy radości paschalnej, przeżywając dziś 6. niedzielę Wielkanocy. Niech nie przestanie rozbrzmiewać w naszych sercach, myślach i rozmowach prawda o Zmartwychwstaniu Chrystusa, która jest podstawą naszej wiary. Od wczoraj Ojciec Święty Franciszek odbywa podróż apostolską do Ziemi Świętej – towarzyszymy mu na pielgrzymim szlaku i w niezwykle ważnych spotkaniach naszą modlitwą. Dziś modlimy się także w sposób szczególny za Europę w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, aby zgodnie z apelem Świętego Jana Pawła II była wspólnotą opartą nie tylko na wartościach ekonomicznych, ale na wartościach duchowych, budowaną z „cegieł ludzkich sumień wypalonych w ogniu Ewangelii i połączonych spoiwem solidarnej miłości społecznej”. W naszej diecezji przeżywamy nawiedzenie Symboli Światowych Dni Młodzieży: Krzyża i ikony Matki Bożej Salus Populi Romani. Od środy 28 maja do piątku 30 maja będą one przebywać w różnych parafiach Włocławka – program wywieszony jest w gablocie w kruchcie kościoła i dostępny na stronie internetowej naszej diecezji. Zachęcam tak młodzież, jak i dorosłych do wzięcia udziału w tym nawiedzeniu znaków przekazanych młodym całego świata przez Świętego Jana Pawła II.

2. Wczoraj zakończyliśmy Biały Tydzień. Z 17 dzieci, które przystąpiły w minioną niedzielę do Pierwszej Komunii Świętej, wczoraj w kościele było ich 10. Dziękując rodzicom, którzy dokładają wysiłków, aby dla ich dzieci to wydarzenie, jedno z najważniejszych w życiu chrześcijanina, owocowało coraz głębszym zjednoczeniem z Chrystusem, pozostaje przywołać słowa samego Pana Jezusa: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże” (Mk 10,14).

3. Przed nami ostatni już tydzień maja, dlatego tym bardziej zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane są codziennie po Mszy Świętej o godz 17.30. Zachęcam także do gromadzenia się na to nabożeństwo wspólnie z sąsiadami czy w gronie rodzinnym, przed kapliczką Matki Bożej, przy krzyżu czy też w domu przed Jej obrazem. Dziś w sposób szczególny zapraszam na godz. 19.00 do kapliczki w Machnaczu. Zbiórka rowerzystów przed plebanią o godz. 18.30.

4. Jutro, 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie. W intencji wszystkich mam z naszej parafii będziemy się modlić jutro na nabożeństwie majowym.

5. W środę, 28 maja, przypada 33. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz oddał nasz Naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.

6. W sobotę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie. Tego dnia nasza parafia będzie gościć księży, wspólnie z którymi 22 lata temu otrzymałem święcenia kapłańskie. Zapraszam serdecznie na Mszę Świętą o godz. 11.00, podczas której będziemy dziękować Panu Bogu za dar powołania i powierzać mu naszą służbę i tych, którym posługujemy.

7. W piątek 30 maja osoby gromadzące się na nabożeństwo majowe przy kapliczkach organizują pielgrzymkę autobusową do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach – wyjazd o godz. 15.00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Informacje i zapisy u p. Romany Jankowskiej tel. 607523309.

8. W ostatnich dniach podpisałem umowy w urzędzie Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w sprawie dotacji na odnowienie głównego ołtarza naszej świątyni. Konserwatorzy zabrali już trzy figury oraz aedicula, które w tym roku będą poddane renowacji, a przy tej okazji wyczyścili tabernakulum i spatynowali oprawę odnowionego obrazu Matki Bożej.

9. Taca inwestycyjna zbierana w ubiegłą niedzielę wyniosła 683,41 zł, a w ramach tradycyjnej zbiórki na kwiaty do Grobu Pańskiego przed Wielkim Tygodniem zebraliśmy 8187 zł. Pieniądze ze zbiórki na kwiaty po odliczeniu kosztu wielkotygodniowego i świątecznego wystroju kościoła zasilą fundusz odnowy zabytków w naszej świątyni. Za wszystkie ofiary serdeczne „Bóg zapłać”.

10. W związku z powtarzającymi się informacjami o kradzieżach kwiatów i zniczy na naszym cmentarzu parafialnym oraz samowolnym wycinaniu krzewów ozdobnych proszę o zwracanie uwagi na to, co się dzieje na miejscu spoczynku naszych bliskich i w przypadku bycia świadkiem takich zachowań czy też naruszeń regulaminu cmentarza o interwencję lub natychmiastowe poinformowanie mnie lub Pana Kościelnego, a w skrajnych przypadkach policji. Ponownie zwracam się także z prośbą o wyrzucanie śmieci w miejscach do tego przeznaczonych.

11. Główny temat najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” to „Urszula Ledóchowska – święta naszych czasów” w 75. rocznicę jej narodzin dla nieba oraz 25. rocznicę przewiezienia ciała z Rzymu do Pniew.

12. W ostatnich dniach odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej: +Longina Budzyńska, 93 l. z Jaranówka – zm. 19.05; pogrzeb odbył się 22.05; +Adam Szuliński, 46 l. z ul. Polnej w Wieńcu, zm. 22.05, pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 13.30 oraz wczoraj wieczorem +Tolisława Smolińska, 68 l. z Gustorzyna, pogrzeb planowany jest na wtorek na godz. 13.00. Bliskim składamy nasze wyrazy współczucia a zmarłych polecamy Panu w modlitwie: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.