Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
« Mar    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Już w najbliższą niedzielę Ewa Wiktoria Pieczyńska, jedna z organizatorek rekolekcji autostopowych „Piękne stopy” i jeszcze dwie „Boże wariatki” będą gośćmi naszej rodziny parafialnej. Na zakończenie Mszy św. o godz. 9.00 i 11.30 będziemy mogli wysłuchać ich świadectwa, a Ci, których ono poruszy czy zaintryguje będą mogli po południu o godz. 16.00 wziąć udział w dłuższym spotkaniu i warsztatach.
Rekolekcje autostopowe „Piękne stopy”… Mottem rekolekcji były słowa, które Duch Święty wypowiedział do Filipa w Dziejach Apostolskich: „Idź i przyłącz się do tego wozu”. Po trzech dniach przygotowania duchowego i praktycznego wyruszyli w świat. Przez tydzień przemierzali polskie i europejskie drogi, rozmawiając z napotkanymi kierowcami o wierze i o życiu. To, czy będą mieli gdzie spać i co jeść, pozostawili Bożej Opatrzności. Czas spędzony w drodze stanowił okazję do doświadczenia Bożej opieki, spotkania z Jezusem w drugim człowieku, otwarcia się na prowadzenie codziennie przez Ducha Świętego. Dotarli na wszystkie krańce Polski, Włoch, Bośni, Anglii… W niedzielę 16 września przyjadą stopem do Wieńca, aby zachęcić nas do wspólnej podróży prosto do nieba:) Zapraszamy!