Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

1. Bardzo serdecznie dziękuję za wielkie zaangażowanie w przygotowanie dzisiejszych dożynek – naszego parafialnego święta dziękczynienia. Wielką radością napawa fakt, że grono osób, które w różny sposób włączyły się w ich godne przeprowadzenie jest bardzo szerokie i nie mam żadnych wątpliwości, że z każdym rokiem będzie jeszcze liczniejsze. Dziękuję delegacjom z każdej wsi w procesji z darami; paniom i panom sołtysom oraz innym osobom biorącym udział w spotkaniach tymczasowej Rady Parafialnej; tym którzy pomogli w przygotowaniu i rozniesieniu zaproszeń do wszystkich parafian; osobom, które sprzątały i dekorowały kościół i otoczenie kościoła oraz plebanii na dzisiejszą uroczystość, wśród nich młodzieży z gimnazjum; tym którzy zatroszczyli się o poczęstunek w czasie festynu parafialnego, osobom i firmom, które nie chciały wykorzystywać tej okazji do swojej reklamy; orkiestrze z Brześcia, zespołowi Ps150 i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w to nasze wspólne przedsięwzięcie i radosne dziękczynienie Panu Bogu za płody ziemi i wszystkie dary jakimi nieustannie nas obdarowuje. Dziękuję także za ofiary na remont plebanii i planowane prace przy kościele i na cmentarzu złożone z okazji dożynek. Można je będzie jeszcze składać do pierwszej niedzieli października i wówczas dokładnie poinformuję o rezultacie zbiórki. Dziękuję bardzo także wszystkim parafianom i gościom, którzy przyjęli zaproszenie i obdarowują nas dziś swoją obecnością w kościele i na Eucharystii – sercu naszej rodziny parafialnej oraz na wspólnym świętowaniu po Mszy Dożynkowej. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!
2. Rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zainteresujmy się, czy nasze dzieci i młodzież sumiennie korzystają z katechizacji szkolnej i biorą udział w życiu sakramentalnym. W niedzielę 23 września na Mszy św. o godz. 9.00 poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów, a po Mszy pierwsze spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
3. W piątek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża. Przypomina nam ono o odnalezieniu relikwii Krzyża i konsekracji bazyliki, w której były przechowywane. Z okazji tego święta warto spojrzeć na krzyże w naszych mieszkaniach i oczyścić je. Msza Święta o godzinie 18.00.
4. Nazajutrz po święcie Podwyższenia Krzyża, w sobotę 15 września będziemy obchodzić wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, która nie opuściła swojego Syna nawet w godzinie śmierci. To Ona od chwili poczęcia aż po Krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy, gdy dotyka nas potęga zła. Uczcijmy to święto naszej Matki uczestnictwem we Mszy Świętej o godz. 09.00.
5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ewę Pieczyńską, wolontariuszkę w Zambii i Ugandzie; współorganizatorkę rekolekcji autostopowych „Piękne stopy” – akcji zorganizowanej przez młodych miłośników autostopu przy pomocy łódzkich jezuitów i dominikanów. Wzięło w niej udział 55 osób w wieku od 17 do 40 lat. Mottem rekolekcji były słowa, które Duch Święty wypowiedział do Filipa w Dziejach Apostolskich: „Idź i przyłącz się do tego wozu”. Po trzech dniach przygotowania duchowego i praktycznego wyruszyli w świat. Przez tydzień przemierzali polskie i europejskie drogi, rozmawiając z napotkanymi kierowcami o wierze i o życiu. To, czy będą mieli gdzie spać i co jeść, pozostawili Bożej Opatrzności. Zaprosiłem Ewę do nas, aby podzieliła się swoim doświadczeniem i entuzjazmem wiary. Będziemy mogli wysłuchać jej świadectwa na zakończenie obu Mszy św., a Ci, których ono poruszy czy zaintryguje będą mogli po południu wziąć udział w przygotowanych przez nią warsztatach. Jak będą one wyglądały usłyszymy z jej ust już za tydzień. Nie mam wątpliwości, że świadectwo Ewy trafi do wielu osób i dlatego zachęcam szczególnie młodzież, aby zarezerwowała sobie czas na to spotkanie.
6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” polecam bardzo ciekawy wywiad z nowym arcybiskupem łódzkim Markiem Jędraszewskim. Ponadto: Wojenny wandalizm – Czy obecne krwawe walki w Syrii zniszczą nieodwracalnie bezcenne starożytne zabytki?  Zawód publicznego zaniedbania – Dlaczego zawód nauczyciela wiąże się dziś z pracą na tykającej bombie zegarowej? Są do nabycia różne kalendarze na 2013 rok: ścienne, kieszonkowe, na biurko oraz kalendarz rolników.