Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2022
P W Ś C P S N
« kw.    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

W naszym kościele parafialnym w Popielec Msze Święte z obrzędem posypania głowy popiołem o godz. 10.00 i 18.00

Na zakończenie Mszy św. będzie można otrzymać Zdrapkę Wielkopostną. Zdrapka to pomysł na osobiste przeżycie Wielkiego Postu w natłoku codziennych spraw i pomoc w osiągnięciu tego, za czym tęskni ludzkie serce: kochać i być kochanym, żyć w pełni w zgodzie z sobą, Bogiem i ludźmi. Zdrapka Wielkopostna to specjalnie przygotowana plansza z 40 zadaniami – po jednym na każdy dzień. Z każdym kolejnym dniem odsłaniamy następne zadanie.

Środa Popielcowa rozpoczyna Wielki Post – szczególnie ważny czas w życiu duchowym chrześcijanina. Papież Franciszek wzywa wierzących, ale także wszystkich zasmuconych szerzeniem się niegodziwości w świecie, zaniepokojonych lodowaceniem paraliżującym serca i działania, osłabieniem poczucie wspólnego człowieczeństwa do wspólnego podjęcia wielkopostnej drogi i błagania Boga, postu i jałmużny. Jeżeli niekiedy wydaje się, że miłość gaśnie w wielu sercach, nie jest tak w sercu Boga! On daje nam wciąż nowe okazje, abyśmy mogli znów zacząć kochać (Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post 2018).

W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Zgodnie z kanonami 1251-1252 Kodeksu Prawa Kanonicznego prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście – osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.