Wielki Czwartek, 28 marca

• Liturgia Męki Pańskiej – godz. 18.00

Wielka Sobota, 30 marca

• Adoracja przy Grobie Pańskim – od godz. 09.00 do godz. 20.00
  • Błogosławieństwo pokarmów o pełnych godzinach od godz. 9.00 do godz. 13.00 i o godz. 15.00 (po Koronce do Bożego Miłosierdzia)
  • Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną –godz. 20.30

1. Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów i uwalniać nas z naszego osamotnienia. Czy pokornie zbliżam się do Jezusa, aby być uzdrowionym? Czy przyjmuję zaniedbanych i odsuniętych na margines w taki sam sposób jak to czynił Jezus?

2. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a także gładzi grzechy. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

3. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Na jego hasło wybrano słowa: „Trzeźwość egzaminem z wolności”. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.

4. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 10.00 i 18.00. Na znak podjęcia trudu nawrócenia dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

5. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek w naszym kościele o godz. 16.45 – dzieci i 18.00 – dorośli i młodzież będziemy szli za Chrystusem Jego drogą krzyżową, a w niedziele o godz. 16.30 będziemy rozpamiętywali Jego mękę podczas gorzkich żali. Rekolekcje wielkopostne w tym roku w naszej parafii będziemy przeżywać od IV Niedzieli Wielkiego Postu – 11 marca do środy 14 marca. Poprowadzi je ks. Krzysztof Buchholz – diecezjalny duszpasterz akademicki w Bydgoszczy i prezes „Wiatraka”.

6. W zakrystii można otrzymać Zdrapkę Wielkopostną. Zdrapka to pomysł na osobiste przeżycie Wielkiego Postu w natłoku codziennych spraw i pomoc w osiągnięciu tego, za czym tęskni ludzkie serce: kochać i być kochanym, żyć w pełni w zgodzie z sobą, Bogiem i ludźmi. Zdrapka Wielkopostna to specjalnie przygotowana plansza z 40 zadaniami – po jednym na każdy dzień. Z każdym kolejnym dniem odsłaniamy następne zadanie.

7. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjnej.

8. W czasie ferii szkolnych nie ma poniedziałkowej adoracji Najświętszego Sakramentu ani spotkania grupy biblijnej.