Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Jezus nie znał życia łatwego ani spokojnego. Jego gorące oddanie planowi Bożemu sprawiło, że Jego życie było rozdarte przez konflikty i napięcia. Żył prowadzony przez Ducha Świętego, ale doświadczył także w swoim ciele siły zła. Tak jak Jego i nas Duch Boży wyprowadza na pustynię. Żyjąc w trudnym czasie próby miejmy oczy utkwione w Jezusie, który przezwyciężył każdą pokusę złego ducha, bo miał poczucie synowskiej więzi z Ojcem. Ufajmy, że z tego kryzysu narodzi się Kościół bardziej ludzki i bardziej wierny swojemu Panu.
Jak doświadczyłeś zbawczego działania Boga w twoim życiu? Jak możemy współpracować z Bogiem w Jego planie zbawienia?

2. Dziś trzecia niedziela miesiąca – w naszej wspólnocie dzień comiesięcznej zbiórki na fundusz inwestycyjny. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 16.45 – dzieci i o godz. 18.00 – dorosłych i młodzież, a na gorzkie żale w niedzielę o godz. 16.30. Nauki pasyjne od przyszłej niedzieli będzie głosił diakon Piotr Kazubowski, rozważając Ewangelię św. Marka. Dziś wprowadzenie do kontemplacji Boga miłości ukrzyżowanej na podstawie dzisiejszej Ewangelii.

4. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w tym roku w naszej parafii będziemy przeżywać od IV Niedzieli Wielkiego Postu – 11 marca do środy 14 marca. Poprowadzi je wraz ze studentami ks. Krzysztof Buchholz – diecezjalny duszpasterz akademicki w Bydgoszczy i prezes Fundacji „Wiatrak”. Już dziś prośmy Ducha Świętego o natchnienie i moc dla nich w głoszeniu nam Ewangelii.

5. W zakrystii można jeszcze nabyć Zdrapkę Wielkopostną. Jest to specjalnie przygotowana plansza z 40 zadaniami – po jednym na każdy dzień.

6. W obliczu tragicznego przedłużania się sytuacji konfliktów w różnych częściach świata papież Franciszek ogłosił 23 lutego, piątek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu specjalnym dniem modlitwy i postu w intencji pokoju. Odpowiedzmy na apel papieża Franciszka i ofiarujmy go szczególnie za mieszkańców Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego: Nasz Niebiański Ojciec zawsze wysłuchuje swoich dzieci, które wołają do Niego w udręce i cierpieniu: „podtrzymuj złamanych na duchu i opatrz ich bolesne rany” (Ps 147,3). Zwracam się z serdecznym apelem, abyśmy również my usłyszeli to wołanie i każdy w swoim sumieniu, przed Bogiem, zadali sobie pytanie: „Co mogę uczynić dla pokoju?”. Z pewnością możemy się modlić; ale nie tylko: każdy może konkretnie powiedzieć „nie” przemocy, na ile zależy to od niego czy też od niej. Ponieważ zwycięstwa zyskane przy użyciu przemocy są fałszywymi zwycięstwami; natomiast praca na rzecz pokoju służy wszystkim!

7. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku towarzyszy nam hasło: „Uczniowie-misjonarze mocą Ducha Świętego”, które przypomina nam, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za misje. Dokonują się one dzięki działaniu Ducha Świętego, który wzbudza powołania misyjne i usposabia ludzkie serca do przyjęcia Ewangelii. Nas zaś Duch Święty pobudza do zaangażowania na rzecz misji poprzez modlitwę i ofiary. W nadchodzącą niedzielę przez ofiary składane do puszek na zakończenie Mszy św. będziemy mogli wspomóc 2032 polskich misjonarzy w prowadzonych przez nich dziełach ewangelizacyjnych, charytatywnych, medycznych.

8. W poniedziałek Msza św. poza parafią. W czasie ferii szkolnych nie ma poniedziałkowej adoracji Najświętszego Sakramentu ani spotkania grupy biblijnej.