1. Jezus nie znał życia łatwego ani spokojnego. Jego gorące oddanie planowi Bożemu sprawiło, że Jego życie było rozdarte przez konflikty i napięcia. Żył prowadzony przez Ducha Świętego, ale doświadczył także w swoim ciele siły zła. Tak jak Jego i nas Duch Boży wyprowadza na pustynię. Żyjąc w trudnym czasie próby miejmy oczy utkwione w Jezusie, który przezwyciężył każdą pokusę złego ducha, bo miał poczucie synowskiej więzi z Ojcem. Ufajmy, że z tego kryzysu narodzi się Kościół bardziej ludzki i bardziej wierny swojemu Panu.
Jak doświadczyłeś zbawczego działania Boga w twoim życiu? Jak możemy współpracować z Bogiem w Jego planie zbawienia?
2. Dziś trzecia niedziela miesiąca – w naszej wspólnocie dzień comiesięcznej zbiórki na fundusz inwestycyjny. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.
3. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 16.45 – dzieci i o godz. 18.00 – dorosłych i młodzież, a na gorzkie żale w niedzielę o godz. 16.30. Nauki pasyjne od przyszłej niedzieli będzie głosił diakon Piotr Kazubowski, rozważając Ewangelię św. Marka. Dziś wprowadzenie do kontemplacji Boga miłości ukrzyżowanej na podstawie dzisiejszej Ewangelii.
4. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w tym roku w naszej parafii będziemy przeżywać od IV Niedzieli Wielkiego Postu – 11 marca do środy 14 marca. Poprowadzi je wraz ze studentami ks. Krzysztof Buchholz – diecezjalny duszpasterz akademicki w Bydgoszczy i prezes Fundacji „Wiatrak”. Już dziś prośmy Ducha Świętego o natchnienie i moc dla nich w głoszeniu nam Ewangelii.
5. W zakrystii można jeszcze nabyć Zdrapkę Wielkopostną. Jest to specjalnie przygotowana plansza z 40 zadaniami – po jednym na każdy dzień.
6. W obliczu tragicznego przedłużania się sytuacji konfliktów w różnych częściach świata papież Franciszek ogłosił 23 lutego, piątek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu specjalnym dniem modlitwy i postu w intencji pokoju. Odpowiedzmy na apel papieża Franciszka i ofiarujmy go szczególnie za mieszkańców Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego: Nasz Niebiański Ojciec zawsze wysłuchuje swoich dzieci, które wołają do Niego w udręce i cierpieniu: „podtrzymuj złamanych na duchu i opatrz ich bolesne rany” (Ps 147,3). Zwracam się z serdecznym apelem, abyśmy również my usłyszeli to wołanie i każdy w swoim sumieniu, przed Bogiem, zadali sobie pytanie: „Co mogę uczynić dla pokoju?”. Z pewnością możemy się modlić; ale nie tylko: każdy może konkretnie powiedzieć „nie” przemocy, na ile zależy to od niego czy też od niej. Ponieważ zwycięstwa zyskane przy użyciu przemocy są fałszywymi zwycięstwami; natomiast praca na rzecz pokoju służy wszystkim!
7. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku towarzyszy nam hasło: „Uczniowie-misjonarze mocą Ducha Świętego”, które przypomina nam, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za misje. Dokonują się one dzięki działaniu Ducha Świętego, który wzbudza powołania misyjne i usposabia ludzkie serca do przyjęcia Ewangelii. Nas zaś Duch Święty pobudza do zaangażowania na rzecz misji poprzez modlitwę i ofiary. W nadchodzącą niedzielę przez ofiary składane do puszek na zakończenie Mszy św. będziemy mogli wspomóc 2032 polskich misjonarzy w prowadzonych przez nich dziełach ewangelizacyjnych, charytatywnych, medycznych.
8. W poniedziałek Msza św. poza parafią. W czasie ferii szkolnych nie ma poniedziałkowej adoracji Najświętszego Sakramentu ani spotkania grupy biblijnej.