Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Dziś, w czwartek 11 października przeżywamy otwarcie ROKU WIARY. W naszym kościele parafialnym o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe – w medytacji poszczególnych tajemnic pomogą nam fragmenty dokumentów II Soboru Watykańskiego i o godz. 17.30 uroczysta Msza św. w intencji o dobre przeżycie i obfite owoce Roku Wiary w naszym życiu indywidualnym, w naszych rodzinach i w naszej wspólnocie. Mszę św. rozpocznie obrzęd wniesienia do świątyni światła przypominającego nam o świetle wiary przekazywanym z pokolenia na pokolenie, począwszy od apostołów, Pisma Świętego, dokumentów soborowych i Katechizmu Kościoła Katolickiego. Po homilii dokonamy otwarcia Roku Wiary w naszej parafii słuchając wyznania wiary, które wyjątkowo kapłan odmówi dziś sam na znak, że wiarę otrzymujemy z rąk Kościoła. Na jego zakończenie trzykrotnie odśpiewamy aklamację uwielbiającą Boga za dar wiary, wyrażając w ten sposób pragnienie przyjęcia jej na nowo i podjęcia intensywnego wysiłku, aby ją w Roku Wiary pogłębić. Na zakończenie Eucharystii każdy otrzyma indywidualne błogosławieństwo i okolicznościowy obrazek z oficjalną ikoną Roku Wiary przedstawiającą Chrystusa Pana, Króla Wszechświata z katedry w Cefalù, na Cyprze, który będzie znakiem towarzyszącym nam w nadchodzących tygodniach i miesiącach. Gorąco zapraszamy wszystkich do udziału w tej uroczystości i wejścia w ten niezwykle ważny czas we wspólnocie parafii w łączności z Ojcem Święty i naszym Kościołem diecezjalnym.