Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako 12. Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II – Papież Rodziny. W związku z tym będziemy mogli wspomóc dzieło, które od lat nazywane jest żywym pomnikiem Jana Pawła II. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” poprzez stypendia wspiera materialnie i duchowo ponad 2500 stypendystów z całej Polski, głównie z rodzin wielodzietnych. Dzięki ofiarności Polaków w kraju i poza jego granicami mogą oni realizować swoje marzenia edukacyjne. Włączmy się w to ważne dzieło pomocy.
2. Dziś przypada również Dzień Edukacji Narodowej. Otaczamy naszą modlitwą wszystkich nauczycieli i wychowawców.
3. Dzisiaj kończymy także obchód Tydzień Miłosierdzia. Tak jak zapowiadałem tydzień temu, w przyszłą niedzielę 21 października na zakończenie Mszy św. o godz. 09.00 zostaną wręczone legitymacje nowym członkom Szkolnego Koła CARITAS  z naszego gimnazjum.
4. W miniony czwartek, 11 października Ojciec Święty Benedykt XVI dokonał otwarcia Roku Wiary. Podobne uroczystości, w odpowiednim wymiarze miały także miejsce w Bazylice Katedralnej we Włocławku i w naszej świątyni parafialnej. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w tej uroczystości, zwłaszcza młodzieży. Zachęcam wszystkich do podjęcia wysiłku, aby wykorzystać ten szczególny czas do pogłębienia naszej wiary. W najbliższą niedzielę poinformuję o niektórych inicjatywach związanych z przeżyciem Roku Wiary w naszej wspólnocie parafialnej.
5. W piątek udamy się z grupą z naszej parafii na dwudniową pielgrzymkę autobusową do Gietrzwałdu, Stoczka Klasztornego i Świętej Lipki. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.  Gdyby ktoś był jeszcze zainteresowany, proszę o niezwłoczny kontakt z p. Renatą Olejniczak z Machnacza tel. 725187323.
6. W przyszłą niedzielę, 21 października będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny nazywany w naszym kraju Niedzielą Misyjną, który jest zaproszeniem do duchowego i materialnego wsparcia misyjnego dzieła Kościoła. W związku z tym będziemy zbierali ofiary na misje.
7. Bardzo dziękuję za ofiary składane na remont domu parafialnego – plebanii. W tym tygodniu w środę został już uruchomiony nowy piec i zainaugurowana nowa instalacja grzewcza. Trwają prace murarskie. Najbliższa niedziela to trzecia niedziela miesiąca i zgodnie z ustaleniami, kolekta na prace remontowe i inne inwestycje w parafii.
8. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiajmy różaniec indywidualnie i w rodzinach. Nabożeństwo październikowe w naszym kościele codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.00, przed Mszą św. Rozpoczynający się w przyszłą niedzielę Tydzień Misyjny jest także szczególną okazją do zapoznania się z działalnością, a może i przystąpienia do najbardziej rozpowszechnionej w Kościele wspólnoty modlitewnej wspierającej działalność misyjną Kościoła jaką jest Stowarzyszenie Żywego Różańca. Wszystkich członków Żywego Różańca w naszej parafii oraz osoby pragnące zapoznać się z tą niezwykle ważną formą zaangażowania w życie Kościoła zapraszam w przyszłą niedzielę na krótkie spotkanie po Mszy św. o godz. 9.00.
9. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
• w poniedziałek, 15 października – wspomnienie świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, hiszpańskiej zakonnicy żyjącej w XVI wieku, wielkiej reformatorki Karmelu i autorki dzieł mistycznych;
• we wtorek, 16 października – wspomnienie świętej Jadwigi Śląskiej. Żyła w XIII wieku. Księżna Jadwiga była szczególnie wrażliwa na los ludzi ubogich i chorych. Dla nich fundowała wiele szpitali. Po śmierci męża osiadła w klasztorze w Trzebnicy;
• w środę, 17 października – wspomnienie świętego Ignacego Antiocheńskiego, męczennika z początków chrześcijaństwa;
• w czwartek, 18 października – święto świętego Łukasza Ewangelisty. Według tradycji był lekarzem i malarzem. Tego dnia obchodzimy Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia.
• w sobotę, 20 października – wspomnienie świętego Jan z Kęt, żyjącego pod koniec XIV wieku profesora Akademii Krakowskiej, którego zapamiętano jako człowieka do głębi przejętego losem ubogich.
10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej oraz do nabywania kalendarzy na 2013 rok. Najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego”, w związku z hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego, poświęcony jest rodzinie. Z tej okazji dziennikarze „Przewodnika” odwiedzili rodziny, których najstarsi członkowie znali papieża z czasów, gdy był wikariuszem w ich parafii. Ponadto w tygodniku przejmujące świadectwa kobiet, które utraciły przedwcześnie swoje dzieci – w trakcie trwania ciąży lub tuż po ich urodzeniu. Jak wygląda żałoba po takiej stracie, jak zorganizować katolicki pogrzeb takiemu dziecku?
11. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii mieszkańcom Bachórki. W imieniu całej naszej wspólnoty serdeczne Bóg zapłać!
12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w kościele parafialnym i pochowaliśmy na cmentarzu  dwoje członków naszej wspólnoty parafialnej: Eugeniusza Pietrzaka i Grażynę Jąkalską.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…