Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Wieniec, 26 sierpnia 2012r.

Szanowni Państwo, Drodzy Parafianie!

Od 30 czerwca jestem Waszym nowym proboszczem. Z wielką radością i nadzieją podejmuję to wyzwanie, które dla mnie jako księdza jest realizacją mojego powołania. Gorąco pragnę, aby nasza parafia stawała się coraz bardziej wspólnotą żywego Kościoła, w której każdy mógłby odnaleźć miejsce autentycznego przeżywania i wzrastania w wierze; wspólnotą otwartą także na ludzi poszukujących czy też z różnych powodów oddalonych od Kościoła. Parafia to nie punkt usług religijnych czy świadczeń charytatywnych. To rodzina z Bogiem, dom, w którym każdy jest i powinien czuć się u siebie. Jest w nim miejsce dla każdego i na każdym spoczywa odpowiedzialność za jego stan, za sprawy duchowe i materialne parafii oraz misję rozszerzania Królestwa Bożego.

Dobrą okazją do odkrycia i umocnienia Naszej Parafii jako wspólnoty będą Dożynki Parafialne, na które z radością zapraszam do kościoła parafialnego w niedzielę 9 września na godz. 11.30. Ich dopełnieniem bezpośrednio po Mszy św. będzie festyn parafialny. Oprawę muzyczną zapewni orkiestra z Brześcia Kujawskiego i zespół muzyki chrześcijańskiej PS150. Nie zabraknie też strawy dla ciała. Zaproszenie kieruję nie tylko do rolników, ale wszystkich parafian. Każdy z nas ma za co dziękować Panu Bogu, a dla osób, które niedawno sprowadziły się na nasz teren, jest to szczególna okazja do bliższego poznania i nawiązania więzi ze swoją nową rodziną parafialną.

Dożynki to także okazja do materialnego wsparcia parafii. Trwa konieczny remont domu parafialnego. Stanowi on niezbędne zaplecze parafii i jedynie w części jest służbowym mieszkaniem księdza. Niebawem, zaraz po zakończeniu wymiany instalacji centralnego ogrzewania, rozpocznie się wymiana okien oraz prace przygotowujące do oddania do użytku części ogólnej budynku, przeznaczonej na miejsce spotkań i różnych inicjatyw duszpasterskich. Planowane są także prace przy naprawie bocznych schodów do kościoła i przygotowanie dawnej sali katechetycznej – kaplicy do spotkań modlitewnych dla mniejszych grup oraz codziennej Mszy św. w okresie zimowym. Na uzupełnienie czekają brakujące elementy ogrodzenia cmentarza parafialnego. Osoby, które uznają za słuszne wesprzeć te prace, mogą złożyć ofiarę w podpisanej imiennie wraz z podaniem adresu kopercie podczas dożynek czy też w jedną z najbliższych niedziel lub w kancelarii parafialnej. Można też dokonać darowizny na konto parafii (numer konta: 05 1240 1981 1111 0010 1262 3520 Bank Pekao S.A. II O. we Włocławku) z dopiskiem „ofiara na cele kultu religijnego”, którą zgodnie z ustawą o PIT można odliczyć od dochodu. Imienne ofiary zostaną wpisane do specjalnej księgi ofiarodawców, co umożliwi także rozliczenie się z nich wobec Rady Parafialnej. Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać.

Przyjęcie materialnej odpowiedzialności za parafię jest niezwykle ważne, ale aby wypełniać swoją misję, Kościół potrzebuje przede wszystkim świętości swoich członków. Nie dokona się to bez pełnego uczestnictwa w życiu sakramentalnym Kościoła. Zapraszam gorąco do niedzielnej wspólnoty stołu, przy którym gromadzi się rodzina wierzących w Chrystusa, do jednania się z Chrystusem i Kościołem, do brania na siebie odpowiedzialności za życie Kościoła. Korzystającym z internetu polecam naszą stronę: http://parafiawieniec.pl/ Ze swej strony obiecuję dołożyć wszelkich starań, aby zamysł Ojca Świętego związany z Rokiem Wiary, aby Kościół odnalazł na nowo drogi wiary i rozniecił w sobie „radość i odnowiony entuzjazm spotkania z Chrystusem” jak najpełniej zrealizował się w życiu naszej parafii.

Z błogosławieństwem kapłańskim i prośbą o modlitwę
Wasz proboszcz, ks. Witold Dorsz