Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. Jutro, 3 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. O godzinie 8.00 zapraszamy do kościoła dzieci i młodzież, rodziców i grono pedagogiczne na Mszę Świętą, w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże dla nich  w nowym roku nauki i pracy.

2. W rozpoczynającym się roku szkolnym nie będzie Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Włocławskiego z dnia 28 lutego 2012 r. (L.dz.367/2012) w związku z wprowadzeniem nowej Podstawy Programowej Katechezy Kościoła katolickiego od roku 2012/2013 do Pierwszej Komunii Świętej będą przystępowały dzieci z trzeciej klasy szkoły podstawowej. Dziecko powinno przystępować do tego sakramentu w parafii zamieszkania rodziców. Aby dziecko mogło być dopuszczone do Pierwszej Komunii Świętej, powinno być odpowiednio przygotowane. Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej obejmuje uczestnictwo dzieci w nauce religii od przedszkola do klasy trzeciej szkoły podstawowej oraz systematyczne uczestnictwo dzieci i ich rodziców w katechezie parafialnej w parafii zamieszkania rodziców. O formie i terminach katechezy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców poinformuję w najbliższym czasie.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem. W piątek spowiedź w naszym kościele od godz. 16.30. W czwartek i piątek od godz. 8 rano odwiedziny chorych w domach z Komunią św.

4. Dobrą okazją do odkrycia i umocnienia Naszej Parafii jako wspólnoty będą Dożynki Parafialne, na które z radością zapraszam do kościoła parafialnego w najbliższą  niedzielę 9 września na godz. 11.30. Ich dopełnieniem bezpośrednio po Mszy św. będzie festyn parafialny. Oprawę muzyczną zapewni orkiestra z Brześcia Kujawskiego, w której gra wielu naszych parafian i zespół muzyki chrześcijańskiej PS150. Nie zabraknie też strawy dla ciała. Moja radość jest tym większa, że inicjatywa nadania bardziej wspólnotowego charakteru tej uroczystości i połączenia jej z festynem wyszła od członków tymczasowej Rady Parafialnej – do czasu wyborów złożonej z sołtysów sołectw z terenu parafii. Zaproszenie kieruję nie tylko do rolników, ale wszystkich parafian. Każdy z nas ma za co dziękować Panu Bogu, a dla osób, które niedawno sprowadziły się na nasz teren, jest to szczególna okazja do bliższego poznania i nawiązania więzi ze swoją nową rodziną parafialną. Proszę poszczególne wioski o wystawienie delegacji z darami (chleb, płody ziemi, owoce, może, ale nie musi być wieniec dożynkowy). Ostatnie spotkanie przygotowujące do dożynek odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.00 w dawnej sali katechetycznej w kościele. Zapraszam na nie także przedstawicieli wsi, których przedstawicieli brakowało na poprzednich spotkaniach. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za wielkie zaangażowanie w przygotowanie naszego parafialnego święta dziękczynienia.

5. Wczoraj, 1 września, minęła 73. rocznica wybuchu II wojny światowej.  Pamiętamy o wszystkich jej bohaterach i ofiarach. Dziś o godz. 13.00, bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. zapraszam gorąco na nasz cmentarz parafialny do wspólnej modlitwy przy mogile 32 żołnierzy poległych w 1939 r.  Dziękuję bardzo tym, którzy odpowiedzieli na mój apel i w środę pracowali nad uporządkowaniu tego grobu: p. Halinie Urbańskiej z Wieńca-Zalesie, p. Bożenie Smolińskiej z synem Wiktorem, Zosi Franciszce Szatkowskiej z Mamą, Karolinie Szajkowskiej. Joannie Jabłońskiej, Hubertowi Roszakowi i Maksymilianowi Stawikowskiemu. Wykoszona została także trawa na cmentarzu. Dziękuję za to Panu Zbigniewowi Nowakowi oraz Hubertowi Roszakowi i Maksymilianowi Stawikowskiemu.

6. W ubiegłą niedzielę na zakończenie Mszy św. nasi ministranci, Hubert i Maksymilian, którzy uczestniczyli w Pielgrzymce Włocławskiej na Jasną Górę dzielili się swoim świadectwem i kwestowali na rzecz Grupy Integracyjnej CARITAS, w której szli jako wolontariusze. Zebranych zostało 254 zł, które zostaną przekazane na ręce opiekuna grupy, ks. Pawła Zalewskiego.

7. W tym tygodniu poza poniedziałkiem i sobotą Msze św. o godz. 17.30. W liturgii:
• w poniedziałek, 3 września – święty Grzegorz Wielki, papież żyjący w VI wieku, miłośnik i reformator liturgii. Niech on będzie naszym mistrzem w poznaniu i ukochaniu Mszy Świętej.
• w sobotę, 8 września będziemy obchodzili święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Uczcijmy urodziny naszej Matki modlitwą i uczestnictwem we Mszy Świętej o godzinie 9.00 lub o godz. 15.00.

8. Bardzo dziękuję za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii mieszkańcom Wieńca-Zalesie. W imieniu całej naszej wspólnoty serdeczne Bóg zapłać!

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy dziś m.in. o katechezie w szkole oraz atakach na Instytut Pamięci Narodowej.