Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków. W tym roku w Pielgrzymce Włocławskiej do Jej Tronu pielgrzymowało dwóch naszych ministrantów, Hubert i Maksymilian. Chcą się dziś z nami podzielić swoim świadectwem, a po zakończeniu Mszy św. będą przy wyjściu kwestować na rzecz Grupy Integracyjnej CARITAS, w której szli jako wolontariusze.

2. W sobotę, 1 września, przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Wspomnijmy tego dnia o wszystkich jej bohaterach i ofiarach. Na naszym cmentarzu parafialnym znajduje się grób 32 żołnierzy poległych w 1939 r. Zapraszam gorąco do wspólnej modlitwy przy ich mogile w przyszłą niedzielę, 2 września o godz. 13.00. Wcześniej, w środę na godz. 15.00 zapraszam na cmentarz młodzież chętną do pomocy w uporządkowaniu tego grobu. Kto może niech zabierze ze sobą potrzebne narzędzia (grabie, graczka, itp.).

3. W tym tygodniu Msza św. codziennie o godz. 17.00 (czwartek, sobota) lub 17.30. W liturgii przeżywać będziemy:

• w poniedziałek, 27 sierpnia – święta Monika, matka świętego Augustyna, która płakała nad niewiarą swojego syna bardziej niż matka płacze nad grobem swojego dziecka i wymodliła nawrócenie syna. Polecajmy jej trudne sprawy powrotu do Kościoła ludzi zaniedbujących życie duchowe;

• we wtorek, 28 sierpnia – święty Augustyn, doktor Kościoła, jeden z największych umysłów naszej kultury, który przeszedł imponującą drogę do poznania Chrystusa;

• w środę, 29 sierpnia – Męczeństwo świętego Jana Chrzciciela jest jego drugim wspomnieniem w kalendarzu liturgicznym, po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym całym narodzie;

• w sobotę, 1 września – błogosławiona Bronisława, krakowska norbertanka z XII wieku, mistyczka często rozważająca mękę naszego Pana, co zbliżało ją do Chrystusa.

4. Trwa niezbędny remont domu parafialnego. W tej chwili mocno zaawansowane są prace związane z wymianą instalacji grzewczej i podłączeniem budynku do sieci gazowej. W najbliższych dniach przeprowadzona będzie także wymiana okien. Jak tylko będzie to możliwe, rozpoczną się prace przygotowujące do oddania do użytku części ogólnej budynku, przeznaczonej na miejsce spotkań i różnych inicjatyw duszpasterskich. Mam nadzieję, że nasza plebania szybko zacznie tętnić życiem. Za wszelką pomoc serdeczne dziękuję. Bóg zapłać!

5. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i przystrojenie go kwiatami mieszkańcom Wolicy. W imieniu całej naszej wspólnoty składam serdeczne Bóg zapłać! We wrześniu o przygotowanie do niedzielnej liturgii naszej świątyni będą się troszczyć mieszkańcy Wieńca-Zalesia.

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” m.in. o sytuacji małżeństw niesakramentalnych i bojkocie produktów firmy, która posługuje się motywami satanistycznymi w reklamie.