Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: według ogłoszeń; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Świętość „to droga pokory, prostoty i ubóstwa, która sprawia, że jesteśmy wolni i szczęśliwi” – piszą biskupi w liście pasterskim zapowiadającym XIV Dzień Papieski. Podejmują refleksję nad tym, jak świętość rozumiał Papież – Polak oraz wspominają niedawne uroczystości kanonizacyjne Jana XXIII i Jana Pawła II.

Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego, przypadającego 12 października, w roku kanonizacji dwóch papieży, brzmi: „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!”. „Świętość to nie tylko troska o piękno własnego człowieczeństwa, ale to więź z Bogiem oraz bohaterskie niekiedy otwarcie na człowieka” – czytamy w liście Episkopatu Polski przed XIV Dniem Papieskim.

 Biskupi zwracają uwagę na to, że świętości nie można ograniczyć jedynie do praktyk pobożnych ani nie można jej odnaleźć w postawie ucieczki przed życiem. „Święci zawsze zadziwiali swoją zwykłością, normalnością i pokorą. Potrafili łączyć to z heroicznością cnót uznanych przez Kościół” – piszą, odwołując się do przykładu Jana Pawła II.

 Rozumiał on świętość jako pielgrzymowanie do Boga. Zaznaczał, że jest ona darem i zadaniem „dla świeckich, tak samo jak dla zakonników i kapłanów”. Biskupi przypominają też słowa Jana Pawła II z 1991 r. o tym, że „postulat, ażeby do życia społecznego i państwowego w żaden sposób nie dopuszczać świętości, jest postulatem ateizowania państwa i życia społecznego i niewiele ma wspólnego ze światopoglądową neutralnością”. Zdaniem Papieża świętość nigdy nie osłabia życia publicznego, ale je dynamizuje i wznosi na wyższy poziom.

 Wspominając uroczystości kanonizacyjne Jana XXIII i Jana Pawła II z maja tego roku, biskupi podkreślają, że szczególną troską świętych Papieży była osobista więź z Bogiem. To właśnie ona stanowiła fundament ich świętości.

 W liście Episkopatu znajdujemy zachętę do dziękczynienie Bogu za życie i kanonizację Jana Pawła II. Można je wyrażać poprzez modlitwę, świętość życia oraz wrażliwość na potrzeby innych. W Dniu Papieskim, 12 października, jak co roku będzie można wesprzeć „żywy pomnik”  Jana Pawła II – Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga młodym, uzdolnionym ludziom z małych miejscowości w całej Polsce.