Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

grudzień 2021
P W Ś C P S N
« lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Pan bardzo troszczy się o swoją winnicę, czyli o mnie, o moją rodzinę, parafię, Kościół. Oczyszcza mnie z grzechu, okopuje. Moje sumienie to wieża, która pozwala mi obserwować, co dzieje się w moim życiu, nawet w najdalszych i najbardziej niedostępnych jego rejonach. To ono ostrzega mnie, że pojawiły się szkodniki lub ktoś niepowołany pragnie się wedrzeć do mego serca i trzeba mu stawić opór. Winnica to nie ozdobny ogród kwiatowy. Ona ma przynieść dobre owoce, a z nich dobre wino. Odnosi się to również do mojego życia. Nie jestem tu na pokaz, dla podziwu i oklasków. Jestem tu, aby innym ze mną, dzięki mnie żyło się lepiej, bezpieczniej, mądrzej. Jestem tu, aby z dnia na dzień pomnażała się chwała Boża.

2. Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. W tym miesiącu zapraszamy również na nabożeństwa październikowe, które są celebrowane w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 i w sobotę o godz. 09.00.

3. W tym tygodniu, we wtorek, 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi odniesionego pod Lepanto 7 października 1571 roku. W roku 1883 papież Leon XIII wprowadził do Litanii loretańskiej wezwanie „Królowo Różańca świętego – módl się za nami”, a w dwa lata później zalecił, by w kościołach odmawiano różaniec przez cały październik.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili „Dzień Papieski” pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”. W tym dniu będziemy zbierać ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

5. Rozpoczynamy już zapisy na jednodniową pielgrzymkę autobusową do Częstochowy. Odbędzie się ona w sobotę 25 października. W programie m.in. zwiedzanie Jasnej Góry z przewodnikiem, Msza św., udział w Apelu Jasnogórskim. Koszt to 60 zł (autobus, parking i ubezpieczenie, przewodnik i wstępy do muzeów). Przy zapisie proszę o podanie numeru PESEL i adresu zamieszkania.

6. Bardzo dziękuję za kwiaty do kościoła wczorajszym nowożeńcom.

7. Brzeskie Centrum Kultury i tamtejsza parafia zapraszają dziś na godz. 18.00 do fary w Brześciu Kujawskim na III Jesienny Koncert Organowy. Wstęp wolny. Przy organach zasiądzie organista z Warszawy Michał Markuszewski. W programie utwory Jana Sebastiana Bacha, Franza Liszta, muzyka romantyczna i improwizacje artysty.

8. W zakrystii można nabyć Kalendarze Rolników na 2015 rok.

9. Główny temat najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” to „Wyjść i towarzyszyć” czyli alfabet nowej ewangelizacji w świetle nauczania papieża Franciszka.

10. W czwartek zmarł śp. Henryk Dębicki, l. 54 z Machnacza. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.30 z kaplicy na cmentarzu. „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”