Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

1. W Rzymie 5 października rozpocznie się Synod Biskupów o rodzinie. Ojciec Święty ustanowił dzisiejszą niedzielę 28 września br. dniem modlitwy całego Kościoła w intencji tego nadzwyczajnego zgromadzenia pasterzy Kościoła. W nadchodzące dni, aż do zakończenia obrad 19 października na zakończenie Mszy św. będziemy odmawiać Modlitwę do Świętej Rodziny, napisaną przez papieża Franciszka. Jest to modlitwa w intencji rodzin, a także za Synod Biskupów, żeby „mógł przywrócić wszystkim świadomość sakralnego i nienaruszalnego charakteru rodziny”.

2. Dziękujemy ks. dr. Piotrowi Stoleckiemu za dzisiejszą posługę w naszej parafii. Żegnamy także diakona Dariusza Przybyłowskiego, który od jutra rozpoczyna zajęcia w seminarium, ale wróci jeszcze do nas na czas Wielkiego Postu.

3. W piątek została podpisana umowa w Starostwie Powiatowym na pomoc w sfinansowaniu prac konserwatorskich przy głównym ołtarzu i obrazie św. Mikołaja. Obraz został zabrany już do Torunia i powinien odnowiony wrócić do naszej świątyni wraz z poddawanymi odnowieniu rzeźbom i elementom głównego ołtarza do końca listopada. Także w piątek w Urzędzie Marszałkowskim została podpisana umowa na pomoc w zagospodarowaniu terenu wokół naszej świątyni (kostka, ławki). Prace powinny rozpocząć się już niebawem. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary składane na ten cel. „Bóg zapłać”.

4. Za kilka dni rozpocznie się miesiąc październik. Pamiętajmy każdego dnia o modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 09.00 – pół godziny przed Mszą św. We wtorki i środy różaniec będą prowadziły dzieci ze szkoły podstawowej, w czwartki i piątki młodzież gimnazjalna, a w soboty proszę o przygotowanie rozważań i prowadzenie modlitwy Koło Różańcowe.

5. Jutro, w poniedziałek, 29 września, celebrujemy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, którzy są nam dani jako potężni orędownicy na naszej drodze do Boga. W czwartek, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Każdy z nas ma swojego anioła stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Nie zapominajmy każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika i być uważni na jego natchnienia.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.30, o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i o 17.30 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Po Mszy św. spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

7. Odwiedziny chorych: czwartek od godz. 12.00 (Wieniec-Zalesie, Marianki, Machnacz, Pikutkowo, Słone i Wieniec po drugiej stronie Zgłowiączki), piątek od godz. 09.00 (Lipiny, Wieniec po tej stronie Zgłowiączki, Nowy Młyn, Gustorzyn), sobota od godz. 10.00 (Jaranówek, Wolica, Bachórka).

8. Spotkanie biblijne w poniedziałek godz. 19.30.

9. Próba scholi – czwartek po nabożeństwie różańcowym o godz. 17.00. Ministranci w tym tygodniu nie mają zbiórki, ale przychodzą wszyscy w pierwszy piątek na nabożeństwo różańcowe i Mszę św.

10. W przyszłą niedzielę na Mszy św. – sumie o godz. 11.00 będziemy gościć scholę z kościoła kapucynów w Bydgoszczy. Od lat jej członkowie upiększają południową Mszę św. w swojej świątyni, wielbiąc Boga i dając w ten sposób świadectwo wiary. Wśród jej członków są także profesjonalni muzycy. Tym razem wyjątkowo zaśpiewają i zagrają na Mszy św. w naszym kościele i poprowadzą modlitwę różańcową. Gorąco zapraszam do wspólnej modlitwy.

11. Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie rodziców dzieci z klas 1-3 przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

12. Zachęcam do obejrzenia w gablocie przy wejściu rysunków naszych dzieci zachęcających wszystkich do chodzenia do kościoła.

13. W sobotę 25 października planujemy jednodniową pielgrzymkę autobusową do Częstochowy. Planowany koszt to ok. 50 zł (autobus, parking i ubezpieczenie) – ostateczna cena zależy od liczby uczestników. Wstępne zapisy, na razie bez opłat, w zakrystii po Mszy św. i w kancelarii parafialnej.

14. Bardzo dziękuję za kwiaty do kościoła.

15. W zakrystii można nabyć Kalendarze Rolników na 2015 rok.

16. „Przewodnik Katolicki”: Temat numeru: „Iskra Bożego Miłosierdzia”. W numerze m.in. teksty: Rozniećmy iskrę! 28 września o godzinie 15.00 wyjdą tysiące osób, aby ogłaszać, że Bóg jest miłością • Tylko Bóg nas uratuje – o obecnej sytuacji na Ukrainie • Mieszkanie (nie) dla Młodych • Spowiadam przy Gallowayu [rozmowa z ks. Adamem Pawłowskim].

17. Piotr Stalmirski Ośrodek Kształcenia Zawodowego „OKZ” we Włocławku zaprasza bezrobotnych poniżej 25 roku życia na bezpłatne kursy zawodowe: – brukarz; – spawanie metodą MIG oraz MAG; – przedstawiciel handlowy z prawem jazdy kat. B; – opiekun osób starszych i niepełnosprawnych. Dla uczestników przewidziano stypendium, zwrot kosztów przejazdu, catering, mat. szkoleniowe, etc. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Informacje i zapisy: tel. 500 175 333.