Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia naszej świątyni, która po prawie pięćdziesięciu latach od wmurowania kamienia węgielnego w 1958 roku została oddana na wyłączną własność Panu Bogu 5 września 2004 roku oraz parafialne dziękczynienie za zbiory i za wszelkie dobro jakim zostaliśmy obdarowani przez Pana Boga. Dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi.
Msza św. w intencji parafian o godz.12.00, a po niej agapa na placu przed plebanią – dzielenie się chlebem z tegorocznych zbiorów i innymi owocami naszej pracy (ciasta, przetwory warzywne, smalec, kiełbasa, żur kujawski z Wienieckiego Zakątka), występ Zespołu Folklorystycznego Spod Strzechy z Brześcia Kujawskiego. W tym roku każda wioska przygotuje swój własny stół z poczęstunkiem dla wszystkich. Dobrowolne ofiary składane do puszek na zakończenie Mszy św. i podczas dożynek będą przeznaczone na pomoc dla naszej parafianki Beaty Gołębiewskiej, zmagającej się z chorobą nowotworową.
Dziękuję naszym gościom – oraz wszystkim, którzy mają swój udział w naszym wspólnym świętowaniu, w sposób szczególny osobom, które wzięły udział w sprzątaniu kościoła i dekoracji świątyni i placu przed plebanią, przygotowały liturgię, członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej i państwu sołtysom. Bardzo dziękuję osobom i rodzinom, które na co dzień angażują się w życie naszej wspólnoty.

2. Bardzo dziękuję tym członkom naszej wspólnoty, którzy w ubiegłą niedzielę wzięli udział we wspólnej modlitwie o pokój na świecie i za poległych w obronie Ojczyzny przy grobie żołnierzy z września 1939 na naszym cmentarzu parafialnym. Mogiła żołnierska na naszym cmentarzu przypomina, że wolność jaką możemy się cieszyć została okupiona ofiarą życia i miłości. Tym, którzy złożyli dar dla nas ze swojego życia należy się wdzięczna pamięć i modlitwa, troska o miejsce spoczynku ich ciał.

3. Dzieci i młodzież zapraszamy do wstąpienia do liturgicznej służby ołtarza oraz scholi dziecięcej i młodzieżowej. W czwartek o godz. 17.00 pierwsza próba scholi po wakacjach. Termin spotkań ministrantów zostanie podany niebawem.

4. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa.

5. Od przyszłej niedzieli wraca Msza św. z udziałem dzieci o godz. 13.00 (wcześniej Msza św. o godz. 09.00 i o 11.00 – suma). Podczas tej Mszy św. w najbliższą niedzięlę będziemy chcieli podziękować p. mgr Joannie Rypińskiej, która zakończyła pracę nauczycielki religii i katechetki w naszej parafii oraz wesprzeć naszą modlitwą p. mgr Justynę Grzelakowską, naszą parafiankę z Marianek, która przejmuje tę misję w szkole i w naszej wspólnocie.

6. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjnej w naszej parafii.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w kościele i na cmentarzu parafialnym śp. Halinę Piasecką z Bachórki (Kryńsk). Rodzinie składamy kondolencje, a zmarłą polecamy Miłosierdziu Bożemu. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.