11.00 – suma
13.00 – z udziałem dzieci
(w lipcu i sierpniu:
09.00 i 12.00 – suma);

Od wtorku do czwartku w godz. 18.00 – 18.30.

Biuro cmentarza czynne w środy w godz. 15.00 – 17.00 i w soboty w godz. 09.30 -11.00. Sprawami związanymi cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 665 402 253.

1. „Słuchajcie Mnie, wszyscy, i zrozumcie! Nic nie wchodzi z zewnątrz w człowieka, co mogłoby uczynić go nieczystym; lecz to, co wychodzi z człowieka, to czyni człowieka nieczystym” (Mk 7, 14-15). Słowa Pana Jezusa przypominają nam, że zachowywanie zewnętrznych form religijności i pobożności nie jest podstawą czy miarą świętości. Są ważne i konieczne, ale najważniejsze jest serce, jego wewnętrzna przemiana i nawrócenie. Odnowione serce jest źródłem uczynków sprawiedliwości i miłosierdzia.
Jak możemy umacniać zgodność między wiarą a naszym codziennym życiem? Jakiej formacji serca potrzebujemy dzisiaj i potrzebują nasi młodzi?

2. Wczoraj obchodziliśmy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W dzisiejszą niedzielę po sumie (ok. godz. 13.15) zapraszam do wspólnej modlitwy przy grobie żołnierzy z września 1939 roku pochowanych na naszym cmentarzu. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

3. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Modlimy się o pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Tę intencję będziemy polecać Panu Bogu w Eucharystii w przypadający w tym tygodniu Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 17.15. Msza św. o godz. 18.00.

4. W czwartek Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez asystę – godz. 16.30.

5. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Msza św. o godz. 09.00.

6. Odwiedziny chorych i starszych w domach w piątek od godz. 09.00 (Lipiny, Wieniec po stronie kościoła, Wieniec-Zalesie, Machnacz, Słone) i w sobotę od godz. 10.00 (Wieniec po stronie szkoły, Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka).

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Naszego Kościoła Parafialnego oraz Dożynki Parafialne. Suma Dożynkowa o godz. 12.00, a po niej agapa na placu przed plebanią.
Zapraszamy wszystkich do udziału w przygotowaniu naszego parafialnego święta dziękczynienia. Sprzątanie kościoła w piątek po Mszy św. W tym roku każda wioska przygotuje swój własny stół z poczęstunkiem dla wszystkich. Dobrowolne ofiary składane do puszek podczas dożynek będą przeznaczone na pomoc dla naszej parafianki Beaty Gołębiewskiej, zmagającej się z chorobą nowotworową.

8. Dziękuję za ofiary złożone w niedziele 19 sierpnia na tacę inwestycyjną – zebraliśmy 1180,64 zł. Dziękuję także mieszkańcom ulicy Parkowej za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii.

9. Na stoliku w kruchcie wyłożony jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny.