1. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy dziś uroczystość odpustową Przemienienia Pańskiego. Pamiętajmy, że tym co stanowi o wyjątkowości i sensie uroczystości odpustowej to możliwość uzyskania w tym dniu w naszym kościele parafialnym odpustu zupełnego czyli darowania przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Można go uzyskać dla siebie lub dla zmarłych. Odpust zupełny jest całkowitym uleczeniem ran będących skutkiem grzechu, jest oczyszczeniem ludzkiego „ja” z tego wszystkiego, co nie pozwala człowiekowi na pełną wspólnotę z Bogiem. Warunki uzyskania odpustu to: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., modlitwa według intencji Ojca Świętego oraz wyzbycie się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
2. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej uroczystości patronalnej: kaznodziei i sumiście – księdzu prałatowi Januszowi Bodzonowi – Kanclerzowi Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, księdzu prałatowi Teodorowi Lenkiewiczowi, który służył nam w piątek i dzisiaj posługą w konfesjonale, księżom z dekanatu, naszemu klerykowi, osobom, które odpowiedziały na apel o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni, autorom okolicznościowej dekoracji, służbie liturgicznej, lektorom, asyście, strażakom, naszej pani organistce, pani i panu kościelnemu oraz wszystkim, którzy mieli jakikolwiek udział w oprawie naszej liturgii. Dziękuję także właścicielom i pracownikom „Wienieckiego Zakątka” za przygotowanie obiadu dla księży oraz osobom, które upiekły ciasto.
3. Dziś mija 24. rocznica męczeńskiej śmierci polskich franciszkanów o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, którzy jeszcze w tym roku będą beatyfikowani. Zostali oni zamordowani w peruwiańskich Andach przez terrorystów z marksistowskiej organizacji Sendero Luminoso. Jednym z motywów był fakt, że misjonarze pochodzili z kraju Jana Pawła II, ale zasadniczy powód wyroku był jeden: misjonarze głosząc Ewangelię i troszcząc się o prostych ludzi przynosili pokój, który przezwyciężał rewolucyjny gniew Indian.
4. W sobotę – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele jak w niedziele o godz. 09.00 i 12.00. Obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół i zbóż, odbędzie się przed rozesłaniem na każdej Mszy św. Jest to dzień święta patronalnego naszej katedry – ofiary zbierane w tym dniu na tacę są przeznaczone na prace konserwacyjne tej świątyni, matki i głowy wszystkich kościołów diecezji.
5. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjno-remontowej w naszej parafii. Bardzo dziękuję za cały czas wpływające ofiary na nowe ławki do naszej świątyni. Już dziś możemy cieszyć się częścią z nich, za co z serca dziękuję rodzinie p. Pałczyńskich. Jutro, z myślą o ogrzewaniu ławkowym, rozpoczną się prace przy nowej instalacji elektrycznej w kościele. Z tego powodu Msze św. w poniedziałek i wtorek będą w kaplicy na cmentarzu parafialnym.
6. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” m.in. o „Wolność, o którą warto zawalczyć”. W numerze m.in. teksty: • Ataki na chrześcijan w Indiach • Alosza Awdiejew – Polak z wyboru • O in vitro trzeba inaczej • Co warto dzisiaj czytać?