Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Jezus, Chleb Żywy, który zstąpił z nieba, zaprasza nas do komunii ze sobą. Kto żyje w komunii z Jezusem ma życie wieczne. Zasiadając do stołu z Jezusem, spożywając Jego Ciało i Krew, stajemy się zdolni do wprowadzania w życie Jego słów i jako wspólnota do przedłużania i nieustannej aktualizacji Jego zbawczej obecności w naszym środowisku, świecie i czasie. Jak podtrzymuję i umacniam moją komunię z Jezusem? Jak możemy pomóc odkryć prawdziwy sens życia naszym młodym?

2. Godne i częste przyjmowanie Komunii Świętej domaga się od nas czynnej miłości bliźniego. Jednym z przejawów tej miłości jest zobowiązanie się do abstynencji od alkoholu w celu ratowania ludzi od niego uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez nich decyzji o leczeniu odwykowym. Innym wyrazem naszej miłości bliźniego może być zaangażowanie się w zorganizowanie wypoczynku dla młodzieży i dzieci pozbawionych możliwości wyjazdu na wakacje czy też nasz  udział w kampanii Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Osoby i rodziny chętne do przygotowania wyprawki szkolnej dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin z naszej parafii mogą jeszcze otrzymać w zakrystii zakupione przez nas plecaki – do tej pory wzięto 13 z 25 zakupionych przez nas plecaków. Ponadto do kartonu wystawionego w ciągu tygodnia w kruchcie przed kratą można wkładać podstawowe artykuły szkolne, które znajdą się później w wyprawkach przygotowywanych przez wolontariuszy Caritas. W przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek na wypełnienie niepobranych plecaków.

3. Dziś trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. W tym tygodniu, przede wszystkim z myślą o ogrzewaniu nowych ławek, została założona nowa instalacja elektryczna kościele ( w sumie ponad 1,5 km miedzianych przewodów) oraz zlikwidowano prowizoryczną instalację w korytkach na ścianach, szpecącą naszą świątynię. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu świątyni po remoncie oraz przygotowywanie posiłków dla ekipy elektryków. Za wszystkie ofiary składane dziś na tacę oraz za wpłaty na nowe ławki do świątyni dokonane w minionym tygodniu serdeczne Bóg zapłać!

4. Zebranie Rady Parafialnej, na które zapraszamy także Panie i Panów Sołtysów w środę o godz. 19.00.

5. Zebranie rodziców, dzieci i młodzieży wyjeżdżających do Zakopanego w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.30.

6. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. o wielkim duszpasterzu młodzieży, św. Janie Bosko oraz o Wniebowzięciu NMP.