Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. W środę rozpoczęliśmy Wielki Post. Ma on nas prowadzić do coraz lepszego, pełniejszego rozumienia tajemnicy Zbawiciela. To On, Jezus Chrystus, Syn Boży, potomek Ewy poprzez swoje posłuszeństwo woli Ojca daje nam moc do pokonywania pokusy samowystarczalności i pragnienia decydowania bez Boga o tym, w jaki sposób zrealizować nasze życiowe powołanie oraz pokusę podporządkowania Boga naszym planom.

2. Z okazji rozpoczynającego się Wielkiego Postu biskup włocławski Wiesław Mering skierował do wiernych Diecezji Włocławskiej list pasterski.

3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.00 i Gorzkich Żali w niedzielę na zakończenie Mszy Świętej o godz. 11.30. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Dobrze by było również znaleźć czas na wartościową lekturę, pomagającą nam w pogłębieniu naszej wiary, na medytację słowa Bożego, czytanie Pisma Świętego. Można to robić w gronie rodzinnym, dzieląc się tym, co się w nas rodzi pod wpływem tej lektury. W ten sposób czas Wielkiego Postu stanie się nie tylko czasem przemiany naszego własnego życia, ale też zbliżania się do naszych bliskich, zacieśniania więzi rodzinnych.

4. W najbliższą niedzielę 16 marca rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne.  Potrwają one do środy 19 marca. Poprowadzi je o. Łukasz Buksa OFM z Krakowa, duszpasterz młodzieży i muzyk. Gościliśmy już go w naszej wspólnocie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 7 kwietnia 2013 r. PROGRAM REKOLEKCJI

5. W czwartek 13 marca o godz. 19.00, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zapraszam do domu parafialnego-plebanii na uroczystą kolację rozpoczynającą w naszej parafii kurs Alfa czyli cykl dziesięciu cotygodniowych spotkań wprowadzających w chrześcijaństwo dla wierzących i niewierzących, praktykujących i oddalonych od Kościoła. Kolacja to świetna okazja do tego, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o Kursie Alfa. Udział w niej nie zobowiązuje do niczego. Bardzo proszę osoby zamierzające uczestniczyć w kursie czy tylko w kolacji o wcześniejsze zgłoszenie, najlepiej jeszcze dziś.

6. Z apelem o dalszą gorącą modlitwę w intencji Ukrainy zwrócili się do nas biskupi – członkowie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. „W tak trudnej, niestabilnej i zmieniającej się z godziny na godzinę sytuacji, niech w naszych rodzinach, parafiach, wspólnotach, stowarzyszeniach i ruchach katolickich, nie zabraknie gestów duchowej solidarności” – piszą biskupi.  W ubiegłą niedzielę do puszek zebraliśmy 300zł 73 gr. na pomoc dla potrzebujących na Ukrainie. Zostaną one przeznaczone na zakup produktów do paczki, którą wyślemy do s. Kamili Frydryszewskiej na Ukrainę. Siostra Kamila pochodzi z naszego dekanatu, z Dąbia Kujawskiego i zwróciła się do nas z prośbą o pomoc jej podopiecznym. Osoby chętne mogą przynieść na plebanię lub do zakrystii produkty żywnościowe czy też środki czystości, które dołączymy do tej paczki. Taka zbiórka będzie także przeprowadzona w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Wieńcu. Można też taką przesyłkę przygotować indywidualnie i wysłać bezpłatnie korzystając z trwającej do końca marca akcji Poczty Polskiej „DLA UKRAINY”. Adres s. Kamili: Сестры Оренистки вул Агрономiчна, буд. 5 кв. 0 смт Коротич, р-н Харкiвський обл. Харкiвська 62454 UKRAINA

7. Bardzo dziękuję naszemu zespołowi dekorującemu świątynię: p. Bułom, p. Dorszom oraz p. Mikuckiej za piękny wystrój wielkopostny a p. Ryszardowi Kisielewskiemu za baner informujący o rekolekcjach oraz strażakom z OSP Machnacz za pomoc Panu Kościelnemu w powieszeniu go nad wejściem do kościoła.

8. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki remontowo-inwestycyjnej w naszym kościele.

9. W Niedzielę Palmową 13 kwietnia planujemy wyjazd do fordońskiej Doliny Śmierci na Misterium Męki Pańskiej. Można już zgłaszać swój udział – koszt wyjazdu: 30 zł do osoby.

10. Niestety, ze względu na małą ilość chętnych musieliśmy zrezygnować w tym roku z pielgrzymki do Chorwacji i Włoch (osoby, które wpłaciły zaliczkę otrzymają jej zwrot), ale w tym samym czasie, na początku lipca planujemy inny wyjazd, nieco krótszy i tańszy. W grę wchodzą Bieszczady i Słowacja lub Dolny Śląsk z Pragą i Dreznem. Szczegółowe informacje już wkrótce.