Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

lipiec 2024

Poczta Polska uruchomiła akcję paczka „DLA UKRAINY”. W jej ramach do końca marca można bezpłatnie wysyłać na Ukrainę paczki z żywnością i odzieżą. Każda wysyłana przesyłka musi zawierać dopisek: „DLA UKRAINY”. Zachęcam gorąco do skorzystania z tej możliwości. Z prośbą o pomoc zwróciła się do naszej parafii s. Kamila Frydryszewska, orionistka, pochodząca z parafii Dąbie Kujawskie w naszym dekanacie. Na pomoc jej podopiecznym będziemy prowadzić zbiórkę potrzebnych produktów, ale zachęcam także do przygotowania i wysłania indywidualnie paczek z pomocą na jej adres: Сестры Оренистки, вул Агрономiчна ,буд. 5 кв. 0 смт Коротич, р-н Харкiвський обл. Харкiвська 62454 UKRAINA
Wiadomość od s. Kamili:s. Kamila

Szczęść Boże! Z tej strony s. Kamila- orionistka. Bardzo serdecznie pozdrawiam z okolic Charkowa. Od pół roku przebywam na Wschodzie Ukrainy, gdzie wraz z trzema siostrami posługujemy najuboższym zgodnie z charyzmatem św. ks. Alojzego Orione. Dwie z nas pracują z ubogimi na ulicy (wydawanie posiłków, opatrunki – ok. 70 osób dziennie), a ja z drugą siostrą prowadzimy dom dla bezdomnych kobiet z dziećmi. Obecnie przebywa w nim 20 osób (8 matek i 12 dzieci). Ostatnie wydarzenia na Ukrainie bardzo nas niepokoją. Nasze miasto jest blisko granicy z Rosją. Nie przestajemy się modlić i ufać, że znajdzie się pokojowe rozwiązanie sytuacji. Zwracam się do Księdza z prośbą o modlitwę w intencji Ukrainy. W tej chwili to chyba najpilniejsza potrzeba. Mam jeszcze jedną prośbę. Poczta Polska uruchomiła w marcu akcję umożliwiającą wysłanie darmowych paczek na Ukrainę. Normalnie wysłanie małej paczki kosztuje kilkadziesiąt zł. Do Polski jeździmy rzadko – to ponad 1000km. Obecnie sytuacja ekonomiczna uległa dużemu pogorszeniu. Spotykamy na co dzień coraz więcej osób bardzo potrzebujących. Zwracam się z prośbą, o ile to oczywiście możliwe, o zorganizowania w parafii małej zbiórki żywności, artykułów higieny osobistej (środki czystości), odzieży i artykułów higienicznych dla małych dzieci. Ucieszymy się dosłownie z najdrobniejszej pomocy. Dziś podarowałam kobiecie, która do nas przyszła kilogram ryżu, kilogram kaszy i dwie paczki makaronu – odeszła szczęśliwa! Nas utrzymuje tutaj Boża Opatrzność. Ona przysyła nam przez dobrych ludzi potrzebną pomoc, dając im w zamian radość i błogosławieństwo. Pozdrawiam serdecznie. Załączam nasz adres na Ukrainie. Z Panem Bogiem.