Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Wczoraj, 8 lutego, minęła 29. rocznica śmierci ks. kanonika Romana Jałocho – wieloletniego duszpasterza naszej parafii i budowniczego naszej świątyni. Wdzięczna pamięć o nim i gorąca modlitwa w jego intencji są naszym płynącym z serca zobowiązaniem. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wczoraj o godz. 14.00 przy jego grobie w kwaterze kapłańskiej na cmentarzu komunalnym we Włocławku wzięli udział we wspólnej modlitwie. Była też z nami najbliższa rodzina zmarłego kapłana. Dziękuję także osobom, które z różnych powodów nie mogły być wczoraj na cmentarzu, ale łączyły się z nami odmawiając różaniec w swoich domach. Dziś o godz. 11.30 w intencji śp. ks. Romana Jałocho zostanie odprawiona Msza św., a kazanie na niej wygłosi ks. dr Antoni Poniński, przygotowujący słownik biograficzny księży naszej diecezji.

2. Dziś kończymy wizytę kolędową w naszej parafii. Od godz. 16.00 będę odwiedzał domy osób, które nie mogły przyjąć mnie w wyznaczonym czasie, a którym zależy na wspólnej modlitwie i spotkaniu z księdzem we własnym domu i zaprosiły mnie dziś do siebie. Po Mszy św. w zakrystii można jeszcze zgłaszać się do dzisiejszych odwiedzin. Wszystkim, których mogłem odwiedzić dziękuję za życzliwe przyjęcie, za podjęte rozmowy i przekazane spostrzeżenia. Dziękuję także za złożone z tej okazji tradycyjne ofiary. Żywię nadzieję, że wspólna modlitwa i poświęcenia naszych domów zaowocuje obfitym Bożym błogosławieństwem. Za tydzień przedstawię pokolędowe sprawozdanie duszpasterskie.

3. Przyszła niedziele to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjnej w naszej parafii. Tydzień temu do puszek na pomoc zakonom kontemplacyjnym zebraliśmy 206zł 62gr.

4. W przyszłą niedzielę będziemy także gościć ks. dr. Michała Sadowskiego – będzie okazja do spowiedzi przed Mszą św. Po Mszy św. o godz. 09.00 zapraszam młodzież na comiesięczne spotkanie formacyjne – dla pragnących przystąpić do sakramentu bierzmowania te spotkania są obowiązkowe. Dziękuję także bardzo tym młodym, którzy pomimo ferii przygotowali i wzięli udział w pierwszopiątkowej celebracji liturgicznej.

5. W poniedziałek rozebraliśmy żłobek i dekorację bożonarodzeniową, a wczoraj odbyło się generalne sprzątanie naszej świątyni. Bardzo dziękuję osobom, które wzięły w tym udział.

6. Już niebawem, w przyszłą niedzielę upływa termin zgłoszeń na wakacyjną pielgrzymkę parafialną do sanktuariów Chorwacji i Włoch. Wyjazd uzależniony jest od tego czy do 16 lutego uda się nam zebrać co najmniej 35 osób chętnych do udziału w pielgrzymce. Przy zapisach pobierana jest zaliczka 300 zł od os., która zostanie zwrócona jeśli wyjazd nie dojdzie do skutku.

7. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. o wydarzeniach na Ukrainie, kulisach Okrągłego Stołu i trosce Kościoła o chorych.