Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. W przyszłą niedzielę na zakończenie obu Mszy św. odbędą się wybory do Rady Parafialnej. Do wyborów zostało zgłoszonych 19 kandydatów. Bardzo dziękuję za wyrażoną przez te osoby gotowość do służby całej naszej wspólnocie. Zachęcam w rozpoczynającym się dziś tygodniu do namysłu, a przede wszystkim modlitwy w intencji dobrego wyboru i całej naszej rodziny parafialnej → Lista kandydatów.
2. W sobotę 15 czerwca o godz. 17.30 ksiądz neoprezbiter Michał Laskowski odprawi Mszę św. prymicyjną w naszym kościele. Gorąco zapraszam do udziału w tej liturgii, a po jej zakończeniu na agapę – poczęstunek przed domem parafialnym. Zachęcam, aby osoby, które mogą i potrafią upiekły i przyniosły ze sobą jakieś ciasto lub inne słodycze.
3. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – comiesięczna taca inwestycyjna na prace prowadzone w parafii i spłatę kolejnej raty kredytu.
4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 09.00 zapraszam na spotkanie rodziców młodzieży, która we wrześniu przystąpi do sakramentu bierzmowania.
5. Serdecznie zapraszam do udziału w kursie „Nowe Życie” – nowej formie rekolekcji ewangelizacyjnych, jakie przeprowadzi dla nas ekipa ze Szkoły Nowej Ewangelizacji z Torunia, znana nam już z naszych ostatnich parafialnych rekolekcji wielkopostnych. Kurs odbędzie się od piątku 21 czerwca (Msza św. o godz. 17.30 i nauczanie wprowadzające w kurs), a zakończy w niedzielę 23 czerwca ok. godz. 14. Bliższe informacje zawarte są w liście do parafian, rozprowadzanym w minioną niedzielę. Jeśli ktoś jeszcze go nie ma, na stoliku przy wyjściu z kościoła są wyłożone jego kopie do zabrania.
6. W pierwszą sobotę lipca planujemy pielgrzymkę autobusową  Żywego Różańca i Asysty do sanktuarium Matki Bożej w Ostrowąsie. Informacje i zapisy u p. Dobrowolskiej.
7. W czwartek po procesji na zakończenie oktawy Bożego Ciała w domu parafialnym-plebanii odbyło się spotkanie dla członków asysty, strażaków i dzieci sypiących kwiatki. Dziękuję wszystkim osobom, które zajęły się jego organizacją, upiekły ciasta i zatroszczyły się o słodycze dla dzieci. Jednocześnie jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy mieli swój udział w przygotowaniu Mszy świętych i procesji w oktawie Bożego Ciała.
8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii mieszkańcom ulic Kasztanowej, Platanowej, Dębowej, Bukowej i Lipowej, a za kwiaty i wazony nowożeńcom: Justynie i Piotrowi Rogalewskim.
9. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” przeczytamy o adoracji Jezusa w Eucharystii. PK przybliża ideę rekolekcji „Jezus na stadionie” i ruchu Adoremus, który koncentruje się na uwielbieniu Najświętszego Sakramentu. Ponadto o pierwszych polskich beatyfikacjach papieża Franciszka. Jest do nabycia także specjalny numer „Naszej Arki” poświęcony wyznaniu wiary w nauczaniu Jana Pawła II.