Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą, w którą możemy cieszyć się nowym nagłośnieniem w naszej świątyni, wykonanym i zamontowanym przez pracowników renomowanej firmy Rduch. Nie znamy jeszcze ostatecznego kosztu tej inwestycji, gdyż zakres wykonanych prac został nieco powiększony w stosunku do pierwotnego projektu, który wyceniony był na 17032,92zł; ponadto zdecydowałem o zakupie dodatkowego statywu z pulpitem dla miejsca przewodniczenia i mikrofonu. W najbliższych dniach powinniśmy otrzymać fakturę i jak tylko to nastąpi, poinformuję o kwocie, na jaką ona opiewa. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy złożyli już na ten cel ofiarę pieniężną. Do tej pory wpłynęło 31 ofiar złożonych w kopertach, osobiście lub przelewem na konto bankowe parafii na kwotę 3390zł. Ponadto w ubiegłą niedzielę podczas dożynek zebraliśmy na tacę 1325zł 10gr oraz do puszek podczas festynu 1686zł 32gr. W sumie 6401zł 42gr. Wszystkim ofiarodawcom za każdy, nawet najmniejszy dar serca gorąco dziękuję i w imieniu całej naszej wspólnoty składam serdeczne „Bóg zapłać”!

2. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i wzięli udział w uroczystościach dożynkowych i w połączonym z nimi rodzinnym festynie parafialnym, które miały miejsce w ubiegłą niedzielę. Głęboko wierzę, że pomimo wszelkich trudności, przyczynią się one do odkrywania tego wielkiego i często niedocenianego daru jakim jest nasza przynależność do Kościoła. Odkrywajmy go, cieszmy się nim i bierzmy za niego współodpowiedzialność, włączając się czynnie w życie naszej wspólnoty parafialnej.

3. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na moje zaproszenie do uporządkowania grobu żołnierzy z września 1939 roku na naszym cmentarzu parafialnym oraz wspólnej modlitwy za naszych bezimiennych obrońców. Niestety, było nas tam tylko kilka osób, a tłumaczenia, które słyszałem, że powinna się tym zająć szkoła czy inna instytucja w żaden sposób nie usprawiedliwiają naszej obojętności i prowokują do postawienia pytań o naszą miłość do Ojczyzny i naszą pamięć oraz wdzięczność wobec tych, którzy w jej obronie, za nas oddali swoje życie.

4. Wczoraj o godz. 19.00 w odpowiedzi na apel papieża Franciszka modliliśmy się w naszej świątyni przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o pokój w Syrii, na Bliskim Wschodzi i na całym świecie. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy wzięli udział w tej modlitwie lub podjęli w tej intencji jakieś wyrzeczenie czy też dzieło miłosierdzia.

5. Od wczoraj młodzież z naszej parafii przygotowująca się do sakramentu bierzmowania uczestniczy w kursie Nowe Życie – rekolekcjach ewangelizacyjnych prowadzonych przez ekipę ze Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Toruńskiej. W imieniu całej naszej rodziny parafialnej bardzo gorąco witam w naszej wspólnocie naszych gości z Torunia i wyrażam radość z faktu, że nasze więzi coraz bardziej się zacieśniają, zbliżając nas też do Pana Boga. Mam wielką nadzieję, że zaowocują one rozpaleniem w nas gorliwości apostolskiej i zmobilizują do większego zaangażowania w misję Kościoła. Bardzo dziękuję katechetce naszych gimnazjalistów p. Barbarze Szatkowskiej, ks. Piotrowi Ochotnemu, diakonowi Szymonowi, osobom, które zajęły się przygotowaniem posiłku dla wszystkich uczestników kursu oraz zatroszczyły się o godne przyjęcie naszych gości, tym którzy wspierają nas modlitwą i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób dopomogli w organizacji i przeprowadzeniu tych rekolekcji, które są niezwykle cennym darem jaki nasza wspólnota ofiaruje swoim młodym członkom.

6. W najbliższych miesiącach we współpracy ze Szkołą Nowej Ewangelizacji z Torunia planujemy przeprowadzenie w naszej parafii pierwszego kursu Alfa – sprawdzonego narzędzia ożywienia życia parafii, próbującego w metodyczny sposób wyjść do ludzi oddalonych od Kościoła, obojętnych wobec wiary i angażującego w to przedsięwzięcie ludzi świeckich. Kurs Alfa pomaga odkryć wiarę jako prawdziwą relację z Bogiem i  odpowiada na podstawowe pytania dotyczące wiary, modlitwy, umiejętności czytania i rozumienia Pisma Świętego. Kurs obejmuje dziesięć cotygodniowych spotkań, z których każde składa się z trzech części: wspólny posiłek, wykład i rozmowa w małej grupie. Już teraz zapraszam do zgłaszania się osoby chętne do pomocy w przeprowadzeniu tego kursu. Dla nich w dniach 11-13 października   zostanie przeprowadzone szkolenie służące wdrażaniu kursu Alfa – tzw. GAT (Global Alpha Training). Wszystkich proszę o modlitwę w tej intencji.

7. W środę o godz. 17.00 w domu parafialnym próba scholi. Zapraszam także dziewczęta i chłopców, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy.

8. W środę na godz. 19.00 zapraszam na spotkanie członków Rady Parafialnej. Do udziału w nim zapraszam także panie i panów sołtysów. Głównym tematem będzie zbliżająca się wizytacja kanoniczna naszej parafii jaką w niedzielę 22 września przeprowadzi Biskup Włocławski Wiesław Mering oraz omówienie problemów i planów na przyszłość jakie będziemy chcieli przedstawić Biskupowi Wizytatorowi.

9. W czwartek o godz. 16.30 zbiórka ministrantów oraz chętnych do dołączenia do służby liturgicznej, zapraszamy także dziewczęta. We wrześniu zbiórki prowadzi ks. diakon Szymon.

10. W sobotę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.

11. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca i w naszej parafii dzień tacy inwestycyjnej.

12. Dzieci pragnące przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w tym roku szkolnym oraz ich rodziców zapraszam w najbliższą niedzielę na Mszę św. o godz. 09.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie zapoznające z wymaganiami, jakie stawia Kościół dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzicom i zapisy do przyjęcia tego sakramentu w naszej parafii. Natomiast po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie rodziców młodych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

13. W tym roku szkolnym dzieciom uczestniczącym w Mszy św. niedzielnej będziemy rozdawać „Ziarno” – barwne karteczki z fragmentami czytanej w tym dniu w liturgii Ewangelii wraz z ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Wśród dzieci, które w następną niedzielę przyniosą ich rozwiązanie, będziemy losować co tydzień drobne upominki a dla tych, które złożą największą ich liczbę na koniec roku roku szkolnego przewidziane są specjalne nagrody.

14. W związku z kierowanymi do mnie pytaniami o to czy możliwe jest, aby nauka religii w przedszkolu była płatna, mającymi prawdopodobnie źródło w jakimś nieporozumieniu, odsyłam do wyjaśnień na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zgodnie z nimi nauka religii może odbywać się zarówno w ustalonym przez organ prowadzący czasie bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki, jaki i poza nim, ale zawsze bezpłatnie. Podobne informacje znajdują się w liście Ministra Edukacji Narodowej do Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski.

15. W najnowszym „Przewodniku Katolickim” artykuły o planowanej wizycie papieża Franciszka w Fatimie i poświęceniu Rosji i świata sercu Maryi. Są też do nabycia kalendarze na rok 2014: Kalendarz Rolników, kalendarze ścienne i kieszonkowe.