Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Ziemia Święta 2018

Porządek Mszy św.:

 

W niedziele i święta:
09.00
11.00 – suma
13.00 – z udziałem dzieci
(w lipcu i sierpniu:
09.00 i 12.00 – suma);

Kancelaria

Biuro parafialne czynne od wtorku do piątku po Mszy św. o godz. 17.30.

Biuro cmentarza czynne w środy w godz. 15.00 – 17.00 i w soboty w godz. 09.30 -11.00. Sprawami związanymi cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 665 402 253.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

1. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Księdza Biskupa Wiesława Meringa, który przeprowadzi wizytację kanoniczną naszej parafii i udzieli ponadpięćdziesięcioosobowej grupie naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. To bardzo ważny dzień dla naszej wspólnoty. Jak uczy II Sobór Watykański, do którego dokumentów w sposób szczególny sięgamy w Roku Wiary: „w osobach biskupów, których pomocnikami są kapłani, obecny jest wśród wiernych Pan Jezus Chrystus, Kapłan Najwyższy. Siedząc bowiem po prawicy Ojca, przebywa równocześnie w zgromadzeniu swoich biskupów i za pośrednictwem przede wszystkim ich zaszczytnej służby słowo Boże głosi wszystkim narodom, a wiernym udziela sakramentów wiary, dzięki ich ojcowskiemu urzędowi (por. 1 Kor 4,15) nowe członki wciela do Ciała swego przez odrodzenie przychodzące z góry, za pomocą wreszcie ich mądrości i roztropności prowadzi i kieruje lud Nowego Testamentu w jego wędrówce do szczęśliwości wiecznej. Pasterze ci, wybrani do pasienia trzody Pańskiej, są sługami Chrystusa i włodarzami tajemnic Bożych (por. 1 Kor 4,1), którym powierzone zostało dawanie świadectwa o Ewangelii łaski Bożej (por. Rz 15,16, Dz 20,24) oraz posługa Ducha i sprawiedliwości w chwale (por. 2 Kor 3,8-9)” ( KK 3, n. 20). Program wizytacji obejmuje modlitwę na naszym cmentarzu parafialnym o godz. 10.00, spotkanie z Radą Parafialną i Sołtysami w domu parafialnym-plebanii ok. godz. 10.30 oraz Eucharystię połączoną z udzieleniem sakramentu bierzmowania o godz. 11.30. Gorąco zapraszam do licznego udziału w spotkaniu i wspólnej modlitwy z Pasterzem Diecezji.

2. We wtorek o godz. 18.00 zapraszam do kościoła kandydatów do bierzmowania na pierwsze spotkanie bezpośredniego przygotowania do przyjęcia tego sakramentu. Spowiedź dla przygotowujących się do bierzmowania, świadków oraz członków ich rodzin zaplanowana jest na sobotę na godz. 10.00. Przyjadą księża z naszego dekanatu. Zachęcam do skorzystania z tej okazji także innych parafian.

3. Zbiórka ministrantów oraz próba generalna asysty przed wizytacją odbędzie się w sobotę 21 września o godz. 15.00.

4. Dzisiejsza niedziela jest dniem tacy inwestycyjno-remontowej w naszej parafii. Zbieramy ofiary na spłatę kolejnej raty kredytu i na pokrycie kosztów nowego nagłośnienia w kościele. W minioną niedzielę i w ciągu tygodnia wpłynęło 5 ofiar imiennych na ten cel, w tym jedna na konto bankowe parafii. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

5. W minioną środę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Pierwsza część spotkania poświęcona była rozważaniu kolejnego fragmentu Dziejów Apostolskich i poszukiwaniu odpowiedzi na pytania dotyczące naszych obaw i lęków, indywidualnie i jako wspólnoty, które uniemożliwiają lub utrudniają nam dawanie świadectwa o Panu Jezusie i o naszą otwartość na działanie w nas Ducha Świętego. W drugiej części omówione zostały krótko dożynki parafialne, sprawy związane z oczekiwaną wizytacją naszej parafii oraz problem sprzątania, dekoracji i przygotowywania naszej świątyni do niedzielnych Eucharystii.

6. W najbliższy wtorek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny i pomordowanych na Wschodzie, o wszystkich wysiedlonych. Na naszej wspólnocie ciąży szczególne  zobowiązanie do modlitwy w tej intencji ze względu na osobę ś.p. Księdza Kanonika Romana Jałocho, który przybył do naszej wspólnoty zaraz po wojnie właśnie z Kresów, z Wołynia.

7. W środę 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży i dzieci. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. W tym dniu zapraszam na Eucharystię na godz. 17.30 wszystkie dzieci i młodzież szkolną. Podczas tej Mszy św. dokonamy poświęcenia tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów.

8. W sobotę, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii będziemy Bogu dziękować za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

9. Zapraszam do zgłaszania się osoby chętne do pomocy w przeprowadzeniu kursu Alfa – sprawdzonego narzędzia ożywienia życia parafii, próbującego w metodyczny sposób wyjść do ludzi oddalonych od Kościoła, obojętnych wobec wiary i angażującego w to przedsięwzięcie ludzi świeckich. Kurs Alfa pomaga odkryć wiarę jako prawdziwą relację z Bogiem i  odpowiada na podstawowe pytania dotyczące wiary, modlitwy, umiejętności czytania i rozumienia Pisma Świętego. Kurs obejmuje dziesięć cotygodniowych spotkań, z których każde składa się z trzech części: wspólny posiłek, wykład i rozmowa w małej grupie. Rozpoczęcie kursu planujemy na przełom października i listopada, ale potrzeba nam 6-8 osób z naszej wspólnoty, które zaangażują się w jego przygotowanie i przeprowadzenie. Dla nich w dniach 11-13 października zostanie przeprowadzone przez ekipę ze Szkoły Nowej Ewangelizacji z Torunia szkolenie służące wdrażaniu tego kursu w parafii.

10. W najnowszym „Przewodniku Katolickim” artykuły  o usuwaniu z listy lektur szkolnych najważniejszych polskich dzieł literackich i likwidowaniu zajęć dodatkowych dla przedszkolaków; znajdziemy również reportaż z podróży śladami św. Hildegardy z Bingen. Są też do nabycia kalendarze na rok 2014: Kalendarz Rolników, kalendarze ścienne i kieszonkowe.