Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. W dzisiejszą drugą niedzielę Wielkiego Postu uczestniczymy razem z najbliższymi uczniami w tajemnicy Przemienienia Pańskiego. To misterium światła i nadziei. Chrystus na Górze Tabor zaprasza nas do wejścia w świetlisty obłok i pozwolenia, aby kontemplacja oblicza Bożego przemieniła nas. Naśladowanie Jezusa w Jego zaparciu się siebie prowadzi nas do Boga. Pełnienie Jego woli przemienia cierpienia w życie. Jak miłość do innych przemieniła twoje poświęcenia w radość? Jak możemy uczyć młodych, że prawdziwa miłość pociąga za sobą umieranie dla siebie?

2. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą Ad Gentes – dniem modlitwy, postu oraz solidarności z misjonarzami. W tym roku obchodom towarzyszy hasło: „Eucharystia i misje”. Według danych Komisji Misyjnej KEP na placówkach misyjnych w 98 krajach pracuje obecnie 1903 misjonarek i misjonarzy pochodzących z Polski. Są to księża diecezjalni i zakonni, siostry i bracia z różnych zgromadzeń zakonnych oraz misjonarze świeccy. Poprzez głoszenie Słowa Bożego i poprzez swoją pracę charytatywną, edukacyjną czy medyczną dają oni świadectwo wierze i miłości oraz zdobywają serca dla Boga.
Dzieło Pomocy „Ad Gentes”, które w imieniu Kościoła w Polsce pomaga misjom w ubiegłym roku zrealizowało ponad 180 projektów o wartości ponad 850 000 zł. i wsparło misjonarzy dotacjami na sumę prawie 2 mln zł. Dołączmy do grona Darczyńców misji poprzez ofiary składane dziś do puszek, a także wysyłając sms-a na numer 72032 o treści „Misje”. Więcej informacji o sposobach pomagania misjom znajdziemy na stronach www.misje.pl i www.adgentes.misje.pl

3. Zachęcam do praktyki jałmużny wielkopostnej. Można to uczynić m.in. poprzez włączenie się do akcji przygotowania paczek świątecznych dla osób i rodzin potrzebujących w naszej parafii oraz świątecznych upominków dla starszych i chorych. Produkty można składać w sklepie naprzeciwko kościoła a ofiary pieniężne do puszki na kracie kościoła. Akcję koordynuje p. Romana Jankowska tel. 607 523 309.

4. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas złożył w ofierze swoje życie, podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek: dzieci i i młodzież – godz. 17.30, dorośli – po Mszy św. o godz. 18.00; Gorzkie Żale – niedziela o godz. 17.00. Osoby, które chciałyby przeżyć Wielki Post ze Słowem Bożym zapraszam na spotkania biblijne we wtorki po Mszy św. o godz. 18.00. Rekolekcje wielkopostne w tym roku w naszej parafii będziemy przeżywać od IV Niedzieli Wielkiego Postu – 22 marca do środy 25 marca. Program rekolekcji dostępny jest na naszej stronie internetowej i w gablocie z ogłoszeniami.

5. W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych modlitwach.

6. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjne w naszej parafii.

7. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii zespołowi p. Bogumiły Młynarczyk. W tym tygodniu proszę o to zespół p. Elżbiety Zawitowskiej z Wieńca.

8. Składamy najlepsze życzenia wszystkim Paniom w dniu ich święta oraz solenizantom i jubilatom