Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie.

Kancelaria

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek, środę i piątek po Mszy o godz. 18.00.

 

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

marzec 2025
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

1. Liturgia dzisiejszej I Niedzieli Wielkiego Postu przenosi nas na pustynię – miejsce, z którego przemawia Bóg. Grzech wszedł na świat poprzez nieposłuszeństwo Adama i Ewy, w którym każdy z nas ma swój udział. Święty Paweł Apostoł podkreśla jednak,że „jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wszyscy stali się grzesznikami, tak przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi” (Rz 5,19). Jezus zwyciężył ponieważ mocno trzymał się Słowa Bożego i Ojca. Jak różne pokusy zakorzenione są w nieposłuszeństwie? Jak doświadczyłeś Bożej chwały w zaparciu się samego siebie i w cierpieniu? Co mogę uczynić, aby ofiarować Słowo Boże jako dar dla innych?

2. Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech w jego przeżyciu będzie dla nas inspiracją dzisiejsze zadanie ze Zdrapki Wielkopostnej: „Wspomnij wojenne losy swoich przodków. Pomódl się za nich. Odwiedź groby”.

3. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek: dzieci i i młodzież – godz. 17.30, dorośli – po Mszy św. o godz. 18.00; Gorzkie Żale – niedziela o godz. 17.00. Osoby, które chciałyby przeżyć Wielki Post ze Słowem Bożym zapraszam na spotkania biblijne we wtorki po Mszy św. o godz. 18.00. Rekolekcje wielkopostne w tym roku w naszej parafii będziemy przeżywać od IV Niedzieli Wielkiego Postu – 22 marca do środy 25 marca. Poprowadzi je o. Tomasz Góralczyk OSPPE – paulin, wykładowca katechetyki w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Paulinów w Krakowie. Program rekolekcji dostępny jest już na naszej stronie internetowej i w gablocie z ogłoszeniami.

4. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Zespołu Charytatywnego.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez asystę od godz. 17.00 do Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź w piątek od godz. 17.00 i okazja do Komunii Świętej pierwszopiątkowej podczas Mszy o godz. 18.00. W sobotę o godz. 09.00 Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Koła Żywego Różańca, a pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa.

6. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 10.00 (Lipiny, Wieniec po stronie kościoła, Wieniec-Zalesie, Machnacz, Słone) i w sobotę od godz. 10.30 (Wieniec po stronie szkoły, Kąty, Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka).

7. Za tydzień Niedziela „Ad Gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tego dnia zbierane będą do puszek ofiary na rzecz polskich misjonarzy.

8. Wróciły po pozłoceniu kielich i puszka. Bardzo dziękuję rodzinom, które pokryły koszty renowacji: p. Smolińskim z Wieńca (puszka) – jako wotum za ocalenie z wypadku i p. Kalinowskim z Wieńca-Zalesie (kielich).

9. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii zespołowi p. Anety Jarzęckiej z Marianek. W tym tygodniu proszę o to zespół p. Bogumiły Młynarczyk.

10. W kruchcie wyłożony jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny. Można także jeszcze nabyć Zdrapkę Wielkopostną – cena 2 zł.

11. List Ministra Zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego dotyczący koronawirusa:

Szanowni Państwo

Większość państw Europy, w tym nasi najbliżsi sąsiedzi, odnotowało już przypadki zarażenia koronawirusem. Zapewne i my w Polsce doświadczymy pierwszego przypadku zarażenia. Najważniejszy w kontakcie z każdym wirusem jest dostęp do informacji, wiedza, a także spokój i zdrowy rozsądek. Inne koronawirusy od dawna są w Polsce przyczyną infekcji dróg oddechowych. Co niezwykle istotne, ok. 80 proc. infekcji wywołanych koronawirusem z Chin przebiega w sposób łagodny. Objawy są identyczne z objawami grypy. Również przebieg samej choroby jest bardzo podobny. I tak jak w przypadku zarażenia wirusem grypy musimy być ostrożni i poddać się leczeniu by nie dopuścić do powikłań. Najważniejsze więc byśmy dokładnie wiedzieli jak się zachować w przypadku kontaktu z osobą zarażoną lub gdy nas samych dotknie infekcja. Przede wszystkim unikajmy wszelkiego kontaktu z osobami kaszlącymi i kichającymi. Zachowujmy wszelkie zasady higieny, na czele z systematycznym myciem rąk.

Jeżeli nie byliśmy za granicą w rejonach wysokiego ryzyka, a mamy objawy chorobowe 38 ℃, kaszel lub duszności udajmy się do lekarza pierwszego kontaktu.

Jeżeli byliśmy w ciągu ostatnich 14 dni w Północnych Włoszech lub Chinach i mamy gorączkę, czyli minimum 38 ℃i kaszel, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z Sanepidem i udać się do najbliższego szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, ale nie środkami transportu publicznego.

Jeżeli natomiast wróciliśmy w ostatnich dniach z zagranicy, gdzie wystąpiły zarażenia koronawirusem, ale nie mamy żadnych objawów chorobowych, kontrolujmy dwa razy dziennie temperaturę ciała i ograniczmy nasze kontakty towarzyskie przez najbliższe 14 dni. W razie wątpliwości zadzwońmy do najbliższej stacji Sanepidu lub na infolinię NFZ.

Listę oddziałów zakaźnych oraz ważne numery telefonów znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia – mz.gov.pl

Informację można tez uzyskać na infolinii NFZ – 800 190 590.

Minister Zdrowia
Prof. Łukasz Szumowski