Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie.

Kancelaria

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek po Mszy o godz. 09.00.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2025
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  

1. W drugą niedzielę Adwentu obchodzimy dziś uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 pobłogosławienie i wręczenie medalików dzieciom przystępującym do Pierwszej Komunii Świętej.

2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W związku z tym, że dziś prowadzimy zbiórkę do puszek na potrzeby świątecznej akcji charytatywnej w naszej parafii, zbiórkę na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego przeprowadzimy w ostatnią niedzielę Adwentu 22 grudnia.

3. Kończymy dziś nasze rekolekcje adwentowe. Bardzo dziękuję w imieniu całej naszej wspólnoty ks. Damianowi Wąskowi – naszemu rekolekcjoniście oraz wszystkim, którzy docenili dar jego obecności i głoszenia Słowa wśród nas, szczególnie tym, którzy poprzez pomoc, osobiste zaangażowanie i modlitwę pomogli w przeprowadzeniu rekolekcji.

4. Przeniesione z powodu rekolekcji odwiedziny chorych w piątek od godz. 11.30 (Lipiny, Wieniec po stronie kościoła, Wieniec-Zalesie, Machnacz, Słone) i w sobotę od godz. 09.30 (Wieniec po stronie szkoły, Kąty, Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka). Zachęcam, aby z racji zbliżających się świąt zgłosić do tych odwiedzin swoich bliskich, którzy nie mogą ze względu na chorobę lub wiek uczestniczyć w liturgii w kościele, a nie przyjmują co miesiąc księdza z posługą sakramentalną.

5. Z Maryją podążamy adwentową drogą. Zapraszamy na Msze św. roratnie w środy o godz. 18.00 i soboty o godz. 06.30 (godz. 06.15 – Godzinki do NMP).

6. W sobotę po roratach różaniec rodziców za dzieci i spotkanie opłatkowe na plebanii członków tej róży różańcowej.

7. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiącadzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii.

8. Wraz z Wienieckim Zakątkiem zapraszamy seniorów naszej parafii na wigilię – opłatek dla osób starszych w czwartek 19 grudnia o godz. 17.00. Prosimy wszystkich chętnych o zgłaszanie się jeszcze dziś w zakrystii lub do jutra telefonicznie do p. Doroty Rosińskiej – tel. 603 431 004. Spotkanie nie jest przeznaczone tylko dla osób samotnych czy znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, ale dla wszystkich osób starszych.

9. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać pobłogosławione opłatki wigilijne oraz zaopatrzyć się w wigilijne świecie Caritas (duże 15 zł i małe 5 zł).

10. W tym tygodniu zmarł zaopatrzony świętymi sakramentami śp. Marian Adamski z Wieńca. Pogrzeb we wtorek o godz. 14.30 w kaplicy na cmentarzu. Rodzinie składamy nasze kondolencje a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…