Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

1. Dziś rozpoczynamy Adwentradosny czas przygotowania na przyjście Pana oraz nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary” z mottem biblijnym: „[…] abyście uwierzyli w Tego, którego [Bóg] posłał” (J 6,29). Bardzo dziękuję za piękną okolicznościową dekorację kościoła.

2. Adwent rozpoczynamy tradycyjnie procesją eucharystyczną wokół kościoła na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00. Podczas sumy odbędzie się także zaprzysiężenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej na nową kadencję.

3. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 zostaną pobłogosławione opłatki, którymi będziemy dzielić się przy wigilijnym stole. Będzie je można otrzymać od wtorku w zakrystii (w rekolekcje i niedziele przy wyjściu z kościoła) oraz w biurze parafialnym.

4. Tegoroczne rekolekcje adwentowe odbędą się od czwartku 5 grudnia do niedzieli 8 grudnia. Poprowadzi je ks. Damian Wąsek – teolog, pracownik naukowy Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, publicysta i duszpasterz. Gościliśmy go już w lutym 2018 roku z niedzielnymi homiliami i konferencją na temat Kościół, o jakim marzy papież Franciszek. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie i dostępny na parafialnej stronie internetowej.

5. W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. W czwartek o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez asystę, piątek to dzień spowiedzi rekolekcyjnej, a w sobotę o godz. 09.30 różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca. Pierwszopiątkowe odwiedziny starszych i chorych odbędą się w następnym tygodniu.

6. Adwent to roraty. Msze św. roratnie w soboty o godz. 06.30 (Godzinki o NMP o 06.15) oraz dla dzieci w środy o godz. 18.00. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które będą do nabycia w naszym kościele. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na parafialną świąteczną akcję charytatywną.

7. Wraz z właścicielami Wienieckiego Zakątka zapraszamy emerytów i rencistów z naszej parafii na wigilię – opłatek dla osób starszych w czwartek 19 grudnia. Osoby chętne proszone są o zgłaszanie udziału do mnie lub członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej do przyszłej niedzieli 8 grudnia. Prosimy także o zgłaszanie się kierowców, którzy chcieliby własnym samochodem pomóc osobom starszym dotrzeć na spotkanie oraz młodych jako wolontariuszy i wszystkich chętnych do pomocy w organizacji spotkania. Spotkanie nie jest przeznaczone tylko dla osób samotnych czy znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, ale dla wszystkich osób starszych.

8. Spotkanie Parafialnego Zespołu Charytatywnego w środę 4 grudnia o godz. 19.00.

9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 pobłogosławienie i wręczenie medalików dzieciom przystępującym do Pierwszej Komunii Świętej.

10. Na stoliku w kruchcie jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny.