Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: według ogłoszeń; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

1. Gdy Chrystus przyjął chrzest od Jana w Jordanie, sam Bóg Ojciec dał świadectwo: Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie. Chrzest w imię Jezusa czyni nas dziećmi Bożymi i włącza nas w boską miłość Trójcy Przenajświętszej. Natura ludzka ma dostęp do niej poprzez ciało Syna Bożego i przez Ducha Świętego, który został nam dany i jak pępowina łączy nas z Bogiem. Dzisiejsze święto stawia nas wobec pytań o to, co robimy z naszym chrztem? Co z piękna naszej wiary odzwierciedlamy naszym życiem? Co czynimy jako wspólnota Kościoła, aby uwolnić się od naleciałości czasu, które niewiele mają wspólnego z Ewangelią i tworzyć Kościół nie skupiony na sobie, ale wychodzący, aby ewangelizować, profetyczny i współczujący, nie paternalistyczny, ale braterski?

2. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

3. Msze św. w tym tygodniu w poniedziałek i piątek o godz. 17.30, w pozostałe dni o 08.00. Jutro, w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.30 wystawienie i półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Po jej zakończeniu spotkanie kręgu biblijnego na plebanii.

4. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Już dzisiaj zachęcamy do modlitwy w intencjach ludzi, którzy z różnych powodów opuścili swój rodzinny kraj i szukają lepszego życia na obcej ziemi.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w domu parafialnym-plebanii spotkanie opłatkowe grupy prowadzącej i uczestników kursów ALPHA. Osoby, które chciałyby czynnie włączyć się w przygotowanie proszone są o kontakt z p. Małgorzatą Barańską.

6. W niedzielę 21 stycznia o godz. 12.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego parafianina Dariusza Langa (altówka, aranżacja) oraz Elizy Ludkiewicz (skrzypce). W programie polskie i zagraniczne utwory o tematyce świątecznej oraz kolędy, przeplatane wierszami takich autorów jak ks. Jan Twardowski czy Matka Teresa z Kalkuty.

7. Dziękuję mieszkańcom Wieńca-Zalesie za posprzątanie kościoła oraz ministrantom-seniorom za przygotowanie dzisiejszej liturgii oraz troskę o zakrystię. Ponawiam zaproszenie skierowane do osób, które utożsamiają się z naszą parafią i nie chcą być tylko „klientami usług religijnych” do stworzenia wśród sąsiadów czy znajomych kilkuosobowych zespołów, które raz na jakiś czas mogłyby zatroszczyć się o posprzątanie kościoła przed i po każdej niedzieli i uroczystości. Osoby gotowe włączyć się w to przedsięwzięcie proszę o zgłaszanie się do mnie lub do p. Bogusi Młynarkiewicz. 

8. Bardzo dziękuję za życzliwe przyjmowanie odwiedzin kolędowych. W tych częściach naszej parafii, gdzie są osoby, które gromadzą się na wspólnej modlitwie czy to w maju czy w innym czasie przy krzyżach i kapliczkach wizyta kolędowa rozpoczyna się od wspólnej modlitwy w tych miejscach. W każdą niedzielę podczas trwania kolędy podczas sumy – Mszy św. o godz. 11.00 zawierzamy Panu wszystkie troski, radości i nadzieje rodzin, które odwiedziliśmy w minionym tygodniu.

9. Dziś mija termin zapisów na udział w Bezalkoholowym Rodzinnym Balu Karnawałowym organizowanym przez naszą parafię w Wienieckim Zakątku w sobotę 20 stycznia. Prowadzić go będzie dwoje profesjonalnych wodzirejów. Cena od osoby – 130 zł (młodzież w wieku szkolnym – 80 zł). Zapisy i informacje u Doroty Rosińskiej tel. 603 431 004 E-mail: d.rosinska68@gmail.com