Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Jeden z nich, Andrzej, przyprowadził do Jezusa swego brata Szymona, żeby i on poznał Mistrza. Kim są ludzie, którzy przyprowadzili mnie do Jezusa? Jak możemy trwać przy Jezusie w naszym pełnym zabiegania życiu?

2. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. „Każdy cudzoziemiec, który puka do naszych drzwi jest okazją do spotkania z Jezusem Chrystusem, który utożsamia się z cudzoziemcem przyjętym i odrzuconym każdej epoki” – napisał papież Franciszek w orędziu na ten dzień. Pamiętamy w modlitwie także o naszych rodach przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodzinach oraz duszpasterzach posługujących emigrantom.

3. Dziś o godz. 16.00 w domu parafialnym-plebanii spotkanie opłatkowe grupy prowadzącej i uczestników kursów ALPHA.

4. Msze św. w tym tygodniu: w poniedziałek o godz. 17.30 – po Mszy św. wystawienie i półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spotkanie kręgu biblijnego na plebanii; w środę za parafię i parafian o godz 18.00 – po Mszy św. spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej; w pozostałe dni o 08.00.

5. W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu, a od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

6. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca dzień tacy inwestycyjnej na potrzeby parafii.

7. W przyszłą niedzielę 21 stycznia o godz. 12.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Dariusza Langa (altówka, aranżacja) oraz Elizy Ludkiewicz (skrzypce). W programie polskie i zagraniczne utwory o tematyce świątecznej oraz kolędy, przeplatane wierszami i rozważaniami takich autorów jak ks. Jan Twardowski czy Matka Teresa z Kalkuty.

8. Dziękuję mieszkańcom Wieńca-Zalesie za posprzątanie kościoła oraz ministrantom-seniorom za przygotowanie dzisiejszej liturgii oraz troskę o zakrystię. Ponawiam zaproszenie skierowane do osób, które utożsamiają się z naszą parafią i nie chcą być tylko „klientami usług religijnych” do stworzenia wśród sąsiadów czy znajomych kilkuosobowych zespołów, które raz na jakiś czas mogłyby zatroszczyć się o posprzątanie kościoła przed i po każdej niedzieli i uroczystości. Osoby gotowe włączyć się w to przedsięwzięcie proszę o zgłaszanie się do mnie lub do p. Bogusi Młynarkiewicz.

9. Bardzo dziękuję za życzliwe przyjmowanie odwiedzin kolędowych. W każdą niedzielę podczas trwania kolędy podczas sumy – Mszy św. o godz. 11.00 zawierzamy Panu wszystkie troski, radości i nadzieje rodzin, które odwiedziliśmy w minionym tygodniu.

10. Dziś mija ostateczny termin zapisów na udział w Bezalkoholowym Rodzinnym Balu Karnawałowym w Wienieckim Zakątku w sobotę 20 stycznia. Prowadzić go będzie dwoje profesjonalnych wodzirejów. Cena od osoby – 130 zł (młodzież w wieku szkolnym – 80 zł). Osoby zainteresowane oraz te, które chciałyby uregulować sprawy finansowe proszone są po Mszy św. do zakrystii.

11. W lutym nasza Parafia rozpoczyna warsztaty z chemii i ekologii adresowane do dzieci z naszej parafii w ramach projektu Laudato si – nauki ścisłe i nasza troska o świat.
Projekt współfinansowany jest przez Fundacją Anwil dla Włocławka w ramach II edycji konkursu edukacyjnego “Uczę się z ANWILEM”. W przyszłym tygodniu na stronie internetowej Parafii i na FB ukażą się informacje o warsztatach oraz rozpocznie się rekrutacja.