Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu od poniedziałku do środy po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

1. Celebrując uroczystość patronalną naszej wspólnoty parafialnej uczestniczymy przez wiarę w doświadczeniu Apostołów, oglądających na górze Tabor chwałę Syna Bożego i słyszących głos „To jest mój Syn wybrany, Jego słuchajcie”. Wiara w Jezusa Chrystusa i głoszenie Dobrej Nowiny nie są owocem ludzkiego wymysłu czy retoryki, ale konsekwencją życiowego doświadczenia, które jak lampa napełniona oliwą promieniuje światłem i blaskiem nowego życia. Jakie jest moje doświadczenie boskości Jezusa? Pozwalam się przemieniać przez Słowo, które przekazuje światło, ciepło, prawdę, życie?

2. Pamiętajmy, że tym co stanowi o wyjątkowości i sensie uroczystości odpustowej to możliwość uzyskania w tym dniu w naszym kościele parafialnym odpustu zupełnego czyli darowania przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Można go uzyskać dla siebie lub dla zmarłych. Odpust zupełny jest całkowitym uleczeniem ran będących skutkiem grzechu, jest oczyszczeniem ludzkiego „ja” z tego wszystkiego, co nie pozwala człowiekowi na pełną wspólnotę z Bogiem. Warunki uzyskania odpustu to: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., modlitwa według intencji Ojca Świętego oraz wyzbycie się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

3. Serdecznie dziękuję naszemu przewodnikowi w dzisiejszej wspinaczce na Tabor, kaznodziei i sumiście ks. Pawłowi Zalewskiemu – proboszczowi parafii w Kaczkach i przyjacielowi naszej wspólnoty, ks. Michałowi Laskowskiemu – wikariuszowi parafii w Osięcinach, który służył w konfesjonale, księżom z naszego dekanatu, wszystkim gościom, którzy przybyli, aby z nami świętować ten dzień.
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej uroczystości patronalnej: zespołowi p. Damiana Adamskiego z Wieńca za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii, wczorajszym nowożeńcom za dekorację kwiatową, p. Grzegorzowi Kulińskiemu i jego współpracownikom za sprzątnięcie otoczenia kościoła, kaplicy cmentarnej oraz cmentarza, panu Dariuszowi Chotyńskiemu za przeprowadzoną pielęgnację drzew przy kościele i na cmentarzu oraz przycięcię gałęzi utrudniających przejście drogą procesyjną wokół kościoła,  panu Dariuszowi Landze i wszystkim dbającym o oprawę muzyczną naszej uroczystości, służbie liturgicznej, lektorom, asyście, strażakom oraz wszystkim, którzy mieli jakikolwiek udział w sprawowaniu naszej liturgii. Wszystkim życzę radosnego świętowania dzisiejszej uroczystości przy stołach rodzinnych, które są przedłużeniem stołu Eucharystii w naszej świątyni parafialnej i domowymi ołtarzami umacniającymi naszą więź i wzajemną miłość.

4. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w piątek po Mszy o godz. 18.00.

5. Wczoraj rano w wypadku polskiego autokaru z pielgrzymami jadącymi do Medjugorie zginęło 12 osób, a wielu jest rannych. Wśród nich byli pielgrzymi z diecezji włocławskiej z księdzem pełniącym opiekę duchową. Modlimy się o wieczne zbawienie dla zmarłych, o zdrowie dla rannych i o pociechę, i siły dla ich rodzin.

6. W minionym tygodniu odeszła z tego świata: + Aniela Zapiec z Gustorzyna. Niech dobry Bóg przebaczy jej grzechy i pozwoli oglądać swoje oblicze w niebie. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…