Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: według ogłoszeń; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

1. Dzisiejsze słowo Boże zachęca nas do autentycznej troski o naszą przyszłość i do „bycia bogatymi przed Bogiem” (Łk 12,21). Buduje nas miłość, a nie egoizm. Kto gromadzi skarby dla siebie, straci je i żyjąc powierzchownie, marnuje i traci samo życie. Kto żyje dając siebie, dbając o głęboką relację z Panem Bogiem i bliźnimi, dzieląc z innymi ciężary i radości życia, staje się coraz bogatszy. To uczynki miłosierdzia stanowią o dobrym życiu i autentycznym szczęściu. Jak możemy uwolnić się od powierzchowności w życiu? Jak możemy uczyć naszych młodych właściwego korzystania z dóbr ziemskich?

2. Dziś piąta niedziela miesiąca – zbiórka na budujące się świątynie i inne inwestycje w diecezji.

3. W przyszłą niedzielę uroczystości odpustowe z okazji święta Przemienienia Pańskiego. Pamiętajmy, że tym co stanowi o wyjątkowości i sensie tej szczególnej uroczystości to możliwość uzyskania w tym dniu w naszym kościele parafialnym odpustu zupełnego czyli darowania przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Warunki uzyskania odpustu to: stan łaski uświęcającej, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu nawet powszedniego, komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św. Suma odpustowa wraz z procesją rozpocznie się o godz. 12.00. Pół godziny przed Mszą św. o godz. 09.00 i przed sumą będzie okazja do spowiedzi. Gorąco zapraszam ministrantów, asystę, dzieci do sypania kwiatków, strażaków oraz wszystkich wiernych. Uroczystość odpustową rozpoczniemy w sobotę o godz. 18.00 Mszą św. przed kaplicą na cmentarzu w intencji naszych zmarłych. Można jeszcze dołączyć swoich bliskich do tej Mszy świętej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez asystę o godz. 17.00. Poszukujemy gitary do akompaniamentu muzycznego w trakcie adoracji – gdyby ktoś mógł wypożyczyć na ten dzień taki instrument proszony jest o kontakt z p. Romaną Jankowską – tel. 607 523 309 lub osobiście w sklepie. W trakcie adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
W piątek odwiedziny chorych i starszych w domach (spowiedź, namaszczenie chorych, komunia) od godz. 09.00. Zachęcam, aby z racji odpustu zgłaszać do odwiedzin także i tych swoich bliskich, którzy z racji wieku lub choroby nie mogą przybyć do kościoła, a nie korzystają z comiesięcznej pierwszopiątkowej wizyty księdza z posługą sakramentalną. Spowiedź w kościele od godz. 17.00 i jeśli będzie taka potrzeba to również po Mszy o godz. 18.00.
W sobotę o godz. 08.30 różaniec w kościele i o godz. 09.00 Msza w intencji żywych i zmarłych członków Koła Żywego Różańca. W trakcie różańca będzie także okazja do spowiedzi. Nie będzie natomiast, ze względu na ślub w kościele, takiej możliwości przed Mszą wieczorną na cmentarzu – proszę o zatroszczenie się wcześniej o spowiedź, tak aby w stanie łaski uświęcającej móc przystąpić do komunii.

5. Dziękuję zespołowi p. Daromiły Pietrzak z Bachórki za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii.

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Aleksandra Gromadzka, par. św. Maksymiliana Włocławek – Łukasz Świecik, par. Szpetal Górny

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.

8. W ostatnim tygodniu odeszli z tego świata: +Zygmunt Siedlecki z Wieńca i +Władysława Stańczak z Kryńska (Bachórka). Niech dobry Bóg przebaczy im grzechy i pozwoli oglądać swoje oblicze w niebie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

9. W czwartek o godz. 14.00 w ambulansie diagnostycznym na parkingu przed kościołem będzie możliwość skorzystania z badań pod kątem miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Szczegółowe informacje na ulotkach na stoliku w kruchcie.